
Twardy brzuch w ciąży – jakie są przyczyny i co oznacza twardnienie brzucha w ciąży?
Przyczyn twardego brzucha w ciąży jest wiele. Jak rozpoznać twardy brzuch?

dziennikarka
Przyczyn twardego brzucha w ciąży jest wiele. Jak rozpoznać twardy brzuch?
dziennikarka
Gazy w ciąży mogą stanowić jeden z objawów niestrawności lub wynikać z powiększania się macicy. Skurcze, kłucie i ból jelit to często efekt nieprawidłowych nawyków żywieniowych.
dietetyk
Zawroty głowy w ciąży to częsty problem. Co może powodować zawroty głowy?
lekarz
Każda przyszła mama z niecierpliwością czeka na pierwsze ruchy płodu. Kiedy więc ruchy dziecka w brzuchu są rzadsze i mniej wyczuwalne, to naturalne, że zaczyna się martwić.
dziennikarka
Wiele ciężarnych zadaje sobie pytanie: „czemu nie mogę spać? ”.
lekarz
Niedawno dowiedziałaś się, że zostaniesz mamą. Jednak twoja radość została przyćmiona diagnozą lekarską: ciąża jest zagrożona.
dziennikarka
Strach przed ciążą i porodem (tokofobia) dotyczy wielu kobiet. Panie obawiają się najbardziej: fizjologicznych zmian zachodzących w ciele, pobytu w szpitalu, częstych badań i kontroli ginekologicznych, a także samego bólu porodowego.
psycholog, seksuolog
Ból ucha najczęściej wiąże się ze stanem zapalnym. Zapalenie ucha w ciąży przebiega tak samo jak u osób w ogólnej populacji.
lekarz
Ból głowy to częsta dolegliwość, która występuje również u kobiet w ciąży. Choć nie stanowi ona bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia mamy i dziecka, to z pewnością utrudnia codzienne funkcjonowanie i obniża nastrój.
położna
Posmak metalu w ustach może być objawem wczesnej ciąży. Czasem to pierwszy sygnał, oznaczający dużą zmianę w życiu kobiety.
położna
Luteina to potoczna nazwa progesteronu, który znajduje zastosowanie w ginekologii. Lek ten jest wydawany na receptę i należy stosować go zgodnie z zaleceniami lekarza, który go przepisał.
położna
O tym, że w ciąży nie wolno spożywać alkoholu czy sięgać po tzw. „energetyki”, wie chyba każda przyszła mama.
psycholog
Wiele ciężarnych zastanawia się, czy może pić kawę.
dziennikarka
O korzyściach wynikających z praktykowania jogi w ciąży mówi się coraz więcej. Wciąż jednak nie brakuje kobiet, które zastanawiają się, czy właściwie warto się na takie zajęcia zapisać i czy zyskają cokolwiek poza małą porcją relaksu.
psycholog
No-Spa jest bardzo popularnym preparatem do stosowania w stanach skurczowych mięśni gładkich w obrębie przewodu pokarmowego, dróg rodnych u kobiet oraz dróg moczowych
i żółciowych. Produkt łagodzi bolesne skurcze, np.
magister farmacji
Właściwości czosnku zostały doskonale przebadane. Pozytywne działanie czosnku na przeziębienie wynika z jego składu, który czyni z niego skuteczny naturalny antybiotyk.
dietetyk
Za przyczynę bólu wątroby w ciąży zwykle uważany jest ucisk powiększającej się macicy. Jednak u około 3–5 proc.
lekarz
Zioła w ciąży mogą być stosowane w celu łagodzenia wielu jej objawów. Zalecane są herbatki ziołowe z melisy, rumianku, mięty czy imbiru, które pomogą na poranne mdłości, na uspokojenie bądź obrzęki.
dietetyk
Stan podgorączkowy w ciąży nie zawsze jest powodem do niepokoju. Lekko podwyższona temperatura w pierwszych tygodniach, a nawet przez cały okres trwania ciąży, jest naturalną reakcją fizjologiczną na zachodzące w organizmie kobiety zmiany.
lekarz
Angina to pojęcie najczęściej rozumiane jako zapalenie błony śluzowej gardła i migdałków podniebiennych. W tym rozumieniu jej przyczyną mogą być zarówno wirusy jak i bakterie, a czasem nawet grzyby chorobotwórcze.
lekarz
. iść na depilację, głaskać kota, uprawiać seks analny, jeść grzyby, ćwiczyć i robić kilkadziesiąt innych rzeczy.
dziennikarka
Ukąszenie przez kleszcza niesie ryzyko zakażenia jedną z chorób ze spektrum tzw. chorób odkleszczowych.
lekarz
Ładniejsza, promienna cera, mocniejsze włosy i co oczywiste – większy brzuch. Zazwyczaj na to zwraca się uwagę w ciąży, bo to najbardziej rzuca się w oczy.
dziennikarka
Co oznacza katar w pierwszym trymestrze ciąży, a co oznacza katar w drugim i trzecim trymestrze ciąży? Leczenie nieżytu nosa zależne jest od jego przyczyny.
lekarz
Aspiryna (kwas acestylosalicylowy) to popoularny lek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy i przeciwzapalny z grypy NLPZ. Kobiety często zastanawiają się, czy to bezpieczny lek przeciwóblowy w ciąży.
Bostonka (choroba dłoni, stóp i jamy ustnej) wywołana jest wirusem Coxackie. Bostonka w ciąży nie musi być niebezpieczna, jednak istnieje ryzyko groźnych powikłań.
lekarz
Depresja jest chorobą psychiatryczną, która dotyka również kobiety w ciąży. W tym okresie dochodzi do zmian hormonalnych, nasilonego stresu oraz dyskomfortu kobiety, przez co wzrasta narażenie na wystąpienie obniżonego nastroju.
lekarz pediatra
Drugi miesiąc ciąży to czas intensywnego rozwoju płodu, ale także czas, w którym organizm matki przystosowuje się do nowych warunków. W tym okresie ciąży możesz czuć skrajne zmęczenie, rozbicie psychiczne, a także cały wachlarz innych emocji, za które odpowiedzialna jest rozhuśtana gospodarka hormonalna.
pedagog
Ciąża trwa około 40 tygodni i obejmuje pierwszy okres rozwoju człowieka, który określa się mianem rozwoju prenatalnego. Jak zapewne wiesz, okres ciąży dzieli się na trzy trymestry, a w każdym z nich zachodzą intensywne zmiany fizjologiczne dotyczące zarówno matki, jak i dziecka.
położna
Katar, kaszel, ból gardła i głowy, a także złe samopoczucie i osłabienie to typowe objawy przeziębienia. Z łagodną infekcją co sezon boryka się praktycznie każdy z nas.
położna