Jak się kochać, żeby zajść w ciążę

Ocena: 4.23/5 Głosów: 63
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Seks to zdecydowanie najprzyjemniejsza część starań o dziecko. Czy wybierając odpowiednie pozycje seksualne i wprowadzając nowe zwyczaje do sypialni, można zwiększyć szanse na poczęcie?

Pora dnia, w jakiej uprawiacie seks, nie ma większego znaczenia.
Pora dnia, w jakiej uprawiacie seks, nie ma większego znaczenia.

Starasz się o dziecko? Choć zabrzmi to dziwnie - sam seks to nie wszystko. Przede wszystkim powinnaś dobrze poznać swój organizm, nauczyć się określać dni płodne i w przybliżeniu przewidywać moment owulacji.

Aby zwiększyć prawdopodobieństwo poczęcia, najlepiej kochać się na dwa dni przed oraz w dniu jajeczkowania. To ważne, ponieważ plemniki twojego partnera przeżyją w drogach rodnych jedynie 2-3 dni, a dodatkowo - tuż przed owulacją - środowisko pochwy jest im najbardziej przyjazne. Co jeszcze możesz zrobić?

Czytaj też: 10 kroków do zajścia w ciążę

Jak wybrać pozycję?

Istnieją teorie, według których właściwie dobrane pozycje seksualne sprzyjają zapłodnieniu. To oczywiście tylko teorie, ale… nie zaszkodzi spróbować. Aby ułatwić plemnikom dotarcie do jajowodu i komórki jajowej, warto wybierać zatem te pozycje, w których penetracja jest najgłębsza, nasienie znajduje się jak najbliżej szyjki macicy, a więc droga do pokonania przez plemniki maksymalnie się skraca. Najlepsze będą pozycje:

  • Klasyczna - ty leżysz na plecach (możesz ugiąć nogi w kolanach), partner jest na górze
  • Na jeźdźca - sama kontrolujesz głębokość penetracji
  • Od tyłu (na pieska) - ze względu na ułożenie twojej miednicy możliwe jest wprowadzenie członka głęboko do pochwy

Wiele kobiet zastanawia się, czy powinny przeżyć orgazm podczas stosunku. Spokojnie, jeśli nie zawsze doświadczasz tej przyjemności, nie martw się - orgazm nie jest warunkiem, bez spełnienia którego nie dojdzie do zapłodnienia. Owszem, rytmiczne skurcze macicy mogą pomóc plemnikom w poruszaniu się, ale i bez nich poczęcie dziecka jest możliwe.

 

Co robić kiedy starania o dziecko odbierają radość z seksu?

 

 

Kiedy się kochać?

Oczywiście - w okresie płodnym kobiety. Seks na dwa dni przed i w trakcie owulacji daje około 25% szans na poczęcie w danym cyklu. Wystarczy, że będziecie kochać się co drugi dzień, a jeśli macie ochotę - nawet codziennie. Zyskacie wówczas pewność, że nie przegapicie tego najbardziej odpowiedniego momentu.

Nie wiesz, kiedy masz owulację? Naucz się obserwować i rozpoznawać zmiany jakie zachodzą w twoim organizmie albo skorzystaj ze specjalnych testów owulacyjnych dostępnych w aptekach.

Pora dnia, w jakiej uprawiacie seks, nie ma większego znaczenia. Niektórzy sądzą, że rano liczba plemników obecnych w spermie jest większa, a więc szansa na zapłodnienie również wzrasta. To prawda, chociaż… różnice w jakości nasienia są minimalne, nie warto przywiązywać do tego aż tak dużej wagi.

Czytaj też: Co wpływa na męską płodność

Jakie pozycje seksualne ułatwiają zapłodnienie? Posłuchaj rad eksperta:

 

 


Jak często się kochać?

Jak najczęściej! To nieprawda, że wraz z dużą liczbą stosunków jakość nasienia obniża się - wręcz przeciwnie: powstrzymywanie się przez mężczyznę od seksu może niekorzystnie wpłynąć na ruchliwość plemników, a tym samym utrudnić im sprawne i szybkie dotarcie do komórki jajowej.

Czytaj też: Staramy się o dziecko - problemy w związku

A po zbliżeniu…

Słyszałaś, że po stosunku powinnaś unieść w górę nogi i biodra, aby zapobiec wydostaniu się nasienia na zewnątrz? To prosty i zupełnie nieszkodliwy sposób na ułatwienie plemnikom poruszania się w kierunku szyjki macicy. Dzięki temu także więcej nasienia pozostanie w pochwie, co może mieć znaczenie, choć - nie oszukujmy się - raczej nie przesądzi o zapłodnieniu. Po ejakulacji w twoich drogach rodnych znajduje się nawet kilkaset milionów plemników - jeśli niewielka część z nich wydostanie się na zewnątrz, w pochwie i tak pozostanie ich ogromna, całkowicie wystarczająca liczba.

Sprawdź, czy jesteś w ciąży - oto 10 pierwszych objawów.

Tematy: owulacja, starania o dziecko, seks, pozycje seksualne, dni płodne, zapłodnienie

Komentarze