Najlepsze życzenia dla babci i dziadka

Jednym z najbardziej wyjątkowych świąt w roku jest Dzień Babci i Dziadka. Jest w nim coś magicznego, niezwykle przyjemnego, sentymentalnego i wzruszającego. Trudno bowiem o bardziej ściskający za serce widok, niż wnuczek czy wnuczka biegnący wprost w ramiona dziadka lub babci. Znikają granice pokoleń, wiek przestaje mieć znaczenie – jest tylko czysta miłość, która w przypadku babci i dziadka ma zupełnie inny wymiar niż ta rodzicielska. Dlatego też w tych dwóch wyjątkowych dniach szczególnie warto postarać się o to, by dziadkowie czuli się kochani, potrzebni, docenieni i po prostu najlepsi! A kiedy obchodzi się Dzień Babci i Dziadka? Jest to data niezmienna i co roku święto obchodzi się 21 i 22 stycznia.

Jak obchodzić święto Dziadków – razem czy osobno?

Tak naprawdę nie ma żadnego znaczenia, czy Dzień Babci i Dzień Dziadka obchodzi się razem czy osobno. Co więcej – coraz częściej uznaje się je za jedno święto – święto Dziadków. Najczęściej więc na uczczenie święta Babci i Dziadka wybiera się jeden dzień, szczególnie jeśli wizyta u nich wiąże się z dłuższą podróżą lub z innych względów jest logistycznym wyzwaniem dla wnuków i ich rodziców.

Co podarować na Dzień Babci?

Babcia jest niczym dobra wróżka, jest źródłem pięknych darów, szczodrą, dobrą, troskliwą, niemalże bajkową postacią. Jednocześnie – niczego nie oczekuje i nie wymaga. No, może z wyjątkiem zjedzenia „jeszcze jednej kluseczki”, buziaka w ciepły policzek i pomocnej dłoni, kiedy sama już nie daje rady. Właśnie dlatego z okazji święta Babci warto postarać się i o piękne życzenia, i o upominek, który odzwierciedli całą miłość i wdzięczność.

Życzenia na Dzień Babci

Czego można życzyć z okazji Dnia Babci? To oczywiste, że zdrowia, bo ono jest najważniejsze, a także powodów do uśmiechu każdego dnia, mnóstwa sił i spełnienia marzeń, które ma każdy, niezależnie od wieku. Warto jednak znaleźć ciekawy sposób, by złożyć kochanej babci serdecznie życzenia.

Mile widziane są różnego rodzaju wierszyki. Wcale nie musi to być wymyślna poezja, co więcej – nawet dzieła z nutką grafomanii każda babcia doceni, jeśli tylko wyczuje w nich szczerość, serce, życzliwość i kreatywność!

Mile widziane są więc różnego rodzaju rymowane wierszyki, zaczynające się od „Kochana Babciu...”, w ciekawy sposób wyrażające jej najlepsze cechy oraz to, czego chce się życzyć babci. Dobrze sprawdzą się porównania babci do zjawisk czy przedmiotów, np. do tęczy, miękkiej, ciepłej włóczki, kwitnących kwiatów, gorącego kakao, słowem – do czegoś, co wywołuje ciepło, poczucie przyjemności, radość i szczęście. Takie życzenia i skojarzenia z pewnością będą oryginalne!

W przypadku braku weny twórczej, warto czerpać inspiracje z innych źródeł. Piękne życzenia mogą mieć postać sentencji lub cytatów, które z pewnością wywołają wzruszenie.

Upominek dla babci

Każda babcia z pewnością ucieszy się, kiedy otrzyma od wnuków serdeczne życzenia i ciepły uśmiech. Warto jednak zadbać także o upominek, który będzie dla niej piękną pamiątką. Dla babci można wybrać piękną, ozdobną chustę z dobrego materiału, którą będzie mogła ubrać do ulubionego płaszcza czy też ciepłe rękawiczki lub skarpety (a nawet elektryczne pantofle), jeśli babcia należy do zmarzluchów.

Zawsze mile widziany jest bukiecik kwiatów. Można również podarować kubek, rodzinną fotografię czy książkę. Tak naprawdę wszystko zależy od tego, co babcia lubi! Warto jednak wykazać się odrobiną kreatywności, zamiast czerpać z gotowych zestawów prezentowych, dostępnych w każdym markecie – z pewnością zostanie to docenione przez babcię!

Trudno wyobrazić sobie także Dzień Babci bez laurki. Pełne kwiatków i uroczych rysunków kartki, wykonane samodzielnie przez wnuki, zawsze chwytają za serce!

Co podarować na Dzień Dziadka?

Skoro babcia jest niczym postać z bajki, dziadek z pewnością otwiera bajkom drzwi! W oczach wnuków dziadek jest jak superbohater. Potrafi zrobić coś z niczego i z pewnością niczego się nie boi. Jest zawsze miły i uśmiechnięty, nigdy na nic się nie skarży i nie wiadomo skąd czerpie siłę, by huśtać, podnosić, przerzucać przez ramię i pokopać piłkę, a i łóżeczko dla lalki zrobi bez problemu.

Dziadek jest niczym bajarz, znający miliony historii i nigdy nie wiadomo, która z nich jest prawdziwa, ale wszystkie są równie fascynujące. Potrafi być zarówno poważny, jak i zabawny. Do tego jego ciepły uśmiech, silne, zawsze otwarte ramiona i łagodne spojrzenie sprawiają, że dziadek jest niczym ulubiony pluszowy miś.

Dlatego też z okazji Dnia Dziadka warto postarać się zarówno o wyjątkowe, najżyczliwsze i najszczersze życzenia, jak i o miły prezent, który sprawi mu radość.

Życzenia na święto Dziadka

Życzenia dla dziadka nie będą się wiele różniły od tych dla babci. Nadal bowiem nadrzędne jest pragnienie zdrowia, radości, uśmiechu, spełnienia marzeń i mnóstwa sił. Warto obrać ciekawą formę, by przekazać je ukochanemu dziadkowi. On również doceni kreatywność oraz poświęcenie, jakie będzie widać w nietypowych, a idealnie dostosowanych do niego życzeniach. Dziadka ucieszą też krótkie wierszyki czy rymowanki, a także piękne cytaty czy sentencje.

Upominek dla dziadka

Jeśli chodzi o prezent dla dziadka, także mile widziana jest ręcznie zrobiona laurka. Z pewnością ciekawą propozycją będzie koszulka, może nawet z zabawnym napisem typu „Dziadku, jesteś królem”. Kubek, czekolada w nietypowym kształcie czy szelki do spodni – także są ciekawą propozycją. Nawet bukiet kwiatków będzie odpowiedni – zawsze można w niego wkomponować np. niezbędne śrubokręty.

Wspólne prezenty i życzenia dla ukochanych dziadków

Można uznać, że to najwygodniejsza forma sprawienia Dziadkom przyjemności. Wspólne życzenia dla babci i dziadka mogą zawierać zarówno zwroty personalizowane, jak i ogólne – wszak obojgu życzy się tego samego, tak samo mocno i życzliwie. Poza piękną kartką, dziadkom można podarować kosz słodkości, takie same koszulki czy zabawne skarpetki, bilety na wydarzenie kulturalne, zestaw ulubionych herbat czy co tylko lubią! Inspiracji nie brakuje ani w sieci, ani w sklepach i z pewnością każdy wnuczek znajdzie coś idealnego.

Czego życzyć babci i dziadkowi?

Zdrowia, szczęścia i słodyczy Dziadkom wnuczek dzisiaj życzy! To fragment jednego z wierszyków, jakie można napisać na laurce z okazji Dnia Babci i Dziadka. Ale najlepsze są te z serca płynące życzenia, napisane z czułością i rozmysłem. Mogą mieć formę gotowców, mogą być również autorskim dziełem wnucząt – nie ma to znaczenia. Najważniejsze są bowiem intencje!

Top najlepszych życzeń dla babć i dziadków

Życzenia dla babci

Babciu droga i kochana, ja o Tobie myślę z rana.
Po południu i wieczorem, boś Ty dla mnie wielkim wzorem.
Bądź Ty ze mną długie lata, najlepiej do końca świata!

  • Babcia to są miłe ręce, książka, herbata słodka,
    śmieszne słowa w dawnej piosence,
    suknia dla lalki, szarlotka...

    Babcia to bajka, której nie znamy,
    pudełeczka, perfumy, włóczka.
    Babcia to mama mojej mamy,
    a ja jestem wnuczka.

Kto mnie może kochać więcej?
Zmarznę – grzejesz moje ręce,
zszywasz spodnie, budzisz rano,
miód smarujesz mi na chlebie.
Ty mnie kochasz, a ja Babciu
bardzo bardzo kocham Ciebie!

  • Babcia jest jak dobra wróżka, co otwiera bajkom drzwi,
    bo gdy kładzie nas do łóżka, potem mamy piękne sny.
    Babcia wszystko robi dla nas, z jej pomocy każdy rad.
    Babcia strasznie jest kochana, więc niech żyje nam sto lat!

Dziś mojej Babci życzenia złożę,
w wiązankę kwiatów serduszko włożę
i wiem, że bardzo będzie się cieszyć,
kiedy zobaczy, że do niej śpieszę.

  • Moja Babunia najlepsza w świecie,
    wszystkim wam powiem, bo wy nie wiecie.
    Ja Babcię kocham, ściskam za szyję,
    niech będzie zdrowa i sto lat żyje!

Życzenia dla dziadka

  • Dziś Dzień Dziadka – nie psocimy,
    tylko dobrze Ci życzymy.
    Ty wybronisz nas od draki,
    bośmy małe rozrabiaki.
    Całujemy Cię serdecznie,
    żyj nam Dziadku długo, wiecznie!

Dużo czasu wolnego, samych przyjemności,
jak najmniej kłopotów i wiele radości!
Nic do naprawiania, dźwigania, trzepania,
tylko miękki fotel i coś do chrupania.

  • Dzisiaj mamy święto Dziadka,
    okazja niezwykle rzadka.
    Ja Dziadziusia kocham szczerze,
    w jego słowa zawsze wierzę.
    Mój Dziadek ma swoje zdanie,
    budzi we mnie zaufanie.
    Bądź zdrowy Dziadku kochany,
    i bądź zawsze razem z nami.

Jest taki jeden facet,
przystojny jak James Bond...
To Dziadek mój kochany,
nie znacie go? To błąd!

  • Dziadku, Dziadku czy to ty?
    Coś na Twojej głowie lśni.
    To korona!
    Słowo daje przecież znam korony z bajek!
    Czy to fotel?
    Ależ skąd!
    To nie fotel, tylko tron.
    Dziadku, Dziadku jesteś królem!
    Pytasz co to za zagadka?
    To po prostu święto Dziadka!

Łączone życzenia dla babci i dziadka

  1. Niechaj Dziadzio z Babunią tak nam długo żyją,
    Póki komar i mucha morza nie wypiją.
    A ty mucho, ty komarze, pijcie wodę powoli,
    niech się Dziadzio z Babcią nażyją do woli.

  2. Babcia z Dziadkiem dziś świętują, wszystkie dzieci więc pracują.
    Zetrą kurze w każdym kątku, przypilnują dziś porządku.
    W kuchni błyszczą już talerze, wnusia Babci bluzkę pierze.
    Wnusia już podaje kapcie, bardzo kocha swoją Babcię.
    Dzisiaj wszystkie smutki precz – święto Dziadków ważna rzecz!

  3. Czasem Dziadkowi schowam okulary,
    odnowię farbami kapelusz stary.
    Babci zmienię program pilotem na „Klanie”,
    wysmaruję maścią fotel, bo ją w krzyżu łamie.
    I tak nowe psoty ciągle wymyślamy,
    ale tak naprawdę – bardzo Was kochamy!

  4. Kochana Babciu, Kochany Dziadku!
    W każdej chwili,
    zawsze, wszędzie,
    niech Wam w życiu dobrze będzie!
    Niech Was dobry los obdarzy,
    o czym wasze serce marzy!

  5. Dziś moim Babciom i Dziadkom życzenia złożę,
    w wiązanki kwiatów serduszko włożę,
    i wiem, że bardzo będą się cieszyć,
    kiedy zobaczą, że do nich śpieszę.
    Moi Dziadkowie i Babcie są najlepsi na świecie,
    wszystkim Wam powiem, bo Wy nie wiecie.
    Ja wszystkie moje Babcie i Dziadków kocham,
    ściskam za szyję,
    niech będą zdrowi i sto lat żyją!

Opublikowano: ; aktualizacja: 09.01.2023

Oceń:
0.0

Roksana Krysa

Roksana Krysa

dziennikarka

Magister filologii polskiej ze specjalizacją z komunikacji społecznej i krytyki literackiej. Jest copywriterem z wieloletnim doświadczeniem, ze szczególnym zamiłowaniem do tematyki parentingowej, którą realizuje w oparciu o samodzielnie zdobywaną wiedzę i własne doświadczenia. Szczególnie bliskie są jej założenia pedagogiczne Korczaka, Montessorii i Freineta oraz idea rodzicielstwa bliskości.

Komentarze i opinie (0)

Może zainteresuje cię

Historia antykoncepcji

 

Gęś Pipa – o co chodzi, skąd się wzięła, gdzie kupić, cena, ostrzeżenie UOKiK

 

Rozmiar penisa – jaka jest długość penisa u dorosłego i dziecka?

 

Życzenia na Wielkanoc – najlepsze pomysły na życzenia wielkanocne SMS-em i na Facebooka

 

Laurka na Dzień Babci i Dziadka – jak ją zrobić?

 

Wielkanocne zabawy dla dzieci – przykłady zabaw

 

Palemka wielkanocna – jak zrobić z dzieckiem palmę wielkanocną?

 

Lalka Barbie – historia, rodzaje, popularność. Czy to dobra lalka dla dziewczynki?