Krynica-Zdrój z dzieckiem. Co ciekawego robić i jakie miejsca odwiedzić z całą rodziną?

Brak zdjęcia

mamazone.pl 16 października 2023

Krynica-Zdrój to jedna z najbardziej znanych i lubianych przez turystów miejscowości w Beskidzie Sądeckim. Przyciąga do siebie gości korzystnym mikroklimatem, malowniczą lokalizacją oraz licznymi atrakcjami, dostosowanymi do potrzeb turystów w każdym wieku. Bez problemu coś dla siebie znajdą tu więc rodzice dzieci w wieku szkolnym, którzy chcą zapewnić swoim pociechom aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu i dużo ruchu. Sprawdźmy, które z krynickich atrakcji szczególnie warto odwiedzić z dziećmi!

Krynica-Zdrój. Odkrywamy walory turystyczne uzdrowiska!

Krynica-Zdrój to piękna, turystyczna miejscowość, położona w malowniczym Beskidzie Sądeckim. Leży w dolinie potoku Kryniczanka i jest otoczona wzgórzami Jaworzyny, Jasiennika, Góry Parkowej i Góry Krzyżowej. To miejscowość wypoczynkowa o całorocznym charakterze, którą równie dobrze możemy odwiedzić w lecie, co w zimie, nie narzekając nigdy na brak atrakcji i możliwości w zakresie spędzania tu wolnego czasu.

Ze względu na swój korzystny mikroklimat i rozbudowaną infrastrukturę turystyczną, Krynica-Zdrój jest w stanie zaspokoić potrzeby gości w każdym wieku. Jej walory doceniają osoby dorosłe, dzieci, a także seniorzy, którzy przy okazji urlopu mogą także skorzystać z kuracji oferowanych przez miejscowe ośrodki lecznicze.

Krynica-Zdrój to także miasteczko o rozbudowanej i zróżnicowanej bazie noclegowej, świetnie dostosowanej do potrzeb rodzin. Wszystkie swoje noclegi Krynica-Zdrój oferuje w dogodnej lokalizacji – większość jest położona blisko centrum miasteczka lub posiada dogodny do niego dostęp. Rodzice planujący spędzenie tu urlopu, najczęściej stawiają na całoroczne domki letniskowe, pokoje do wynajęcia w miejscowych willach, pensjonatach i hotelach, a także na agroturystyki, z których bogatej oferty również słynie miejscowość.

Rodzinne atrakcje Krynicy-Zdroju. Od czego zacząć zwiedzanie miasteczka?

Pierwszym miejscem, które warto odwiedzić podczas wizyty w Krynicy-Zdroju, jest urokliwe centrum miasteczka. To właśnie tu, wzdłuż deptaka, skupia się życie miejscowości – podczas spaceru można spotkać innych turystów, wstąpić do sklepiku z pamiątkami, a także zatrzymać się na obiad, kawę lub słodką przekąskę w jednej z krynickich kawiarni lub restauracji. Wzdłuż deptaku zlokalizowane są także krynickie pijalnie wód mineralnych, w których można spróbować wody o potwierdzonych naukowo właściwościach prozdrowotnych, a przy okazji nacieszyć oczy zabytkową zabudową miasteczka z przełomu XIX i XX w.

Z deptaka można także ruszyć na Górę Parkową. To najwyższe wzniesienie na mapie miasta o wysokości 742 m n.p.m. Na jego szczycie znajduje się malowniczy Park Zdrojowy z restauracją, kawiarnią, ławeczkami oraz miejscami do wypoczynku na łonie natury. Na Górę Parkową można się dostać zarówno na piechotę, podążając szlakiem turystycznym z centrum uzdrowiska, jak i wjechać kolejką linowo-terenową, która jest najstarszą działającą kolejką tego typu w naszym kraju.

---

Raj dla turystów, czyli najważniejsze atrakcje na Górze Parkowej

Góra Parkowa jest tym miejscem na mapie Krynicy-Zdroju, na którym skupia się większość atrakcji turystycznych miejscowości. Wzgórze jest oplecione gęstą siecią szlaków turystycznych i alejek spacerowych, z których większość została wytyczona jeszcze w XIX w. Prowadzą one m.in. do słynnego Źródełka Miłości i do leśnego Sanktuarium Maryjnego, które stoi w miejscu, gdzie objawiła się Matka Boska.

Góra Parkowa oferuje nie tylko możliwość nawiązania bliskiego kontaktu z naturą i spędzenia czasu na świeżym powietrzu, lecz także typowo turystyczne atrakcje. Jedną z najnowszych są Ogrody Żywiołów – atrakcja turystyczna Krynicy-Zdroju, którą można cieszyć się od 2022 r. Ogrody Żywiołów to miejsce wprost stworzone dla rodzin z dziećmi, które lubią spędzać wolny czas w ciekawy, pobudzający wyobraźnię sposób. Można tu zobaczyć, jak w praktyce działają cztery żywioły, a także przeprowadzić własne eksperymenty i doświadczenia. W Ogrodach Żywiołów można podziwiać także najbardziej znane krynickie budynki w miniaturze – w wydaniu mini zobaczymy tam m.in. Stary Dom Zdrojowy, Lwigród, a także Patrię.

Na Górze Parkowej czeka także coś ciekawego dla miłośników ruchu i mocniejszych wrażeń. Specjalnie z myślą o aktywnych dzieciach powstały tu Rajskie Ślizgawki, które oferują zjazdy zjeżdżalniami rurowymi o różnej długości i poziomie trudności. To świetna zabawa dla każdego turysty, bez względu na wiek! Atrakcja ta jest czynna do później jesieni, w zimie natomiast na Górze Parkowej uruchamiany jest Czarodziejski Dywan – wyciąg taśmowy dla najmłodszych narciarzy oraz specjalna górka do zjazdów na sankach i jabłuszkach.

artykuł partnera

Opublikowano: ; aktualizacja: 16.10.2023

Oceń:
5.0

Komentarze i opinie (0)

Może zainteresuje cię

Gry i zabawy na kartce papieru

 

Okulary VR – czy to dobry pomysł na prezent dla dziecka?

 

Rower - od kiedy dwa kółka?

 

Jak zrobić masę solną? Przepis i przygotowanie krok po kroku

 

Domki dla dzieci – jak zabawa na świeżym powietrzu wpływa na rozwój malucha?

 

Dziecko na basenie: kiedy pierwszy raz iść z dzieckiem na basen, jak często chodzić z dzieckiem na basen?

 

Mikołajki – co to za święto? Zabawy dla dzieci na mikołajki

 

Trujące rośliny w domu i w ogródku