Wszystkie adresy Świętego Mikołaja

Ocena: 4.6/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Twoje dziecko pragnie zobaczyć prawdziwego Świętego Mikołaja, renifery i elfy krzątające się w fabryce zabawek? A może w głębi duszy sama chciałabyś poczuć się znowu jak mała dziewczynka? Wiemy, jak spełnić te marzenia!

Na szczęście, by spotkać Mikołaja, nie trzeba lecieć do Laponii. Fot. z santapark.com
Na szczęście, by spotkać Mikołaja, nie trzeba lecieć do Laponii.

 

Możliwości jest naprawdę sporo - wszystko zależy od waszych oczekiwań, wolnego czasu i - choć nie zabrzmi to zbyt bajkowo - możliwości finansowych. Jeśli te ostatnie nie są przeszkodą, wybierzcie się do Laponii. Rovaniemi to dla was jednak zbyt duży wydatek? Nie martwcie się. Fińskiego Mikołaja poproście o list dla dziecka - może napisać do niego na adres: Santa Claus, Santa Claus Main Post Office, FI-96930 Arctic Circle, a potem wybierzcie się do jednej z polskich wiosek Świętego Mikołaja. Są naprawdę fantastyczne! Większość z nich zaczyna działać już w listopadzie.

 

mapa + logo

 

Wioska Świętego Mikołaja w Rovaniemi w Laponii

Wydawałoby się, że mroźna kraina, w której mieszka sam Święty Mikołaj, musi być dokładnie gdzieś na końcu świata - tymczasem (dla niewtajemniczonych;-) znajduje się ona w Finlandii. Chcecie się tam wybrać? Najłatwiej będzie, jeśli zdecydujecie się na jedną z ofert jednodniowych wycieczek do Rovaniemi (ok. 1200 zł/os.).

 

Laponia 2

Fot. z santaclausvillage.info

Główną atrakcją miasteczka jest Wioska Świętego Mikołaja (www.santaclausvillage.info). Wstęp do niej jest bezpłatny. Wśród atrakcji jest spotkanie ze Świętym Mikołajem i zwiedzanie jego domu. Podczas wizyty możemy dowiedzieć się, jak to możliwe, że wystarcza mu jedna noc, by dostarczyć prezenty wszystkim dzieciom na Ziemi. Mamy szansę zobaczyć mikołajową pocztę pełną listów z całego świata, a nawet wysłać specjalną kartkę pocztową bliskim, która dojdzie tuż przed Wigilią. Kolejną atrakcją jest możliwość zrobienia sobie zdjęcia na linii wyznaczającej koło polarne oraz zakupy w jednym z wielu sklepów z pamiątkami.

 

Laponia 1

Fot. z santaclausvillage.info

Możemy też odwiedzić park rozrywki Santa Park (www.santapark.com). Wstęp kosztuje ok. 30 euro i obejmuje m.in. wizytę w biurze Świętego Mikołaja, w szkole elfów i fabryce zabawek. Dzieci mogą spróbować pierniczków imbirowych w kuchni pani Mikołajowej, a dorośli w lodowym barze napić się drinka w szklance z lodu.

 

Santa Park 2

Fot. z santapark.com

 

Santa Park 4

Fot. z santapark.com

Czytaj też: Przedszkolak i św. Mikołaj

 

Farma Iluzji i Świętego Mikołaja w Mościskach

Zimą Farma Iluzji zamienia się w siedzibę Świętego Mikołaja. Można porozmawiać z nim w jego gabinecie, a w fabryce zabawek podpatrzeć elfy przy pracy i posłuchać opowiastki pajączka. Gdyby istniała obawa, że dziecko nie było dość grzeczne i bardziej niż na prezent zasługuje na rózgę - może spisać złe postępki na karteczce i spalić je w piecu złych uczynków! Chętni mogą też m.in. poszaleć na sankach na Śnieżnych Górkach albo za dodatkową opłatą na torze snowtubingowym (zjeżdża się na oponach).

 

Farma Iluzji 2

Fot. z farmamikolaja.pl

 

Farma Iluzji 1

Fot. z farmamikolaja.pl

W cenie biletu jest także wizyta w oddalonym o 6 km Dworze Mikołaja i Świątecznych Wróżek w Jabłonowcu, którego tajemnicze komnaty dzieci mogą zwiedzić pod opieką wróżek. Oprócz bajkowych postaci na dzieci czeka magiczny plac zabaw (za dodatkową opłatą).

Bilety: normalny - 30 zł, ulgowy - 25 zł.

www.farmamikolaja.pl


 

Wioska Świętego Mikołaja w Bałtowie

Wioska znajduje się na terenie kompleksu turystycznego Szwajcaria Bałtowska. Dzieci mogą odwiedzić Mikołaja w jego chatce i zobaczyć, jak odpisuje na listy z całego świata. Można tu też spisać swoje grzeszki i wrzucić je do magicznego młynka do mielenia złych uczynków. Na głodnych i spragnionych czeka w swej kawiarence pani Mikołajowa - warto spróbować jej bajecznych wypieków. W małych chatkach połączonych ze sobą plątaniną lin i mostków mieszkają elfy - można nawet zostać jednym z nich. W wiosce spotkamy też ukochane zwierzęta Mikołaja: daniele, małe kózki, owieczki, osiołki i oczywiście renifery. Komu mało wrażeń, niech zawita do Bajkowego Parku Rozrywki i znajdującej się na jego terenie Krainy Królowej Śniegu.

Czytaj też: 8 rad na udane święta


Wioska Świętego Mikołaja w Bałtowie 1

Fot. z szwajcariabaltowska.pl

 

Wioska Świętego Mikołaja w Bałtowie 2

Fot. z szwajcariabaltowska.pl

Pakiet: Wioska Świętego Mikołaja + Bajkowy Park Rozrywki - 15 zł.

www.szwajcariabaltowska.pl

 

Czytaj dalej na następnej stronie: Wszystkie adresy Świętego Mikołaja


Tematy: święta z dzieckiem, Święty Mikołaj, Wioska Świętego Mikołaja, adres Świętego Mikołaja, Laponia

Komentarze