Szwedzkie trendy związane z nadawaniem imion dzieciom odpowiadają polskim?

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Maja i Oskar, imiona, które cieszą się największą popularnością w Skandynawii, są chętnie nadawane dzieciom w Polsce – imię Maja znajduje się na 2. miejscu wśród najpopularniejszych imion dla dziewczynek, zaś Oskar – na 19.

Maja i Oskar to najpopularniejsze imiona w Szwecji w 2010 roku
Maja i Oskar to najpopularniejsze imiona w Szwecji w 2010 roku

Szwedzki serwis "The Local" publikuje listę najpopularniejszych imion w 2010 roku. Okazuje się, że szwedzcy rodzice swoim córkom najchętniej nadają imiona Maja, Alice, Julia, Linnea, Wilma, Ella, Elsa, Emma, Alva i Olivia. Do najpopularniejszych imion chłopięcych należą zaś: Oscar, William, Lucas, Elias, Alexander, Hugo, Oliver, Theo, Liam i Leo.

Lista została opublikowana przez szwedzki urząd statystyczny SCB. Spośród wszystkich dziewczynek urodzonych w Szwecji w 2010 roku aż 895 otrzymało imię Maja, co stanowi 1,6 proc. Z kolei spośród chłopców 1108 otrzymało imię Oskar (1,9 proc.).

Najświeższe dane związane z popularnością imion w Polsce opublikowane przez MSWiA pochodzą z 2009 roku. Wtedy rodzice najchętniej nadawali dziewczynkom imiona Julia, Maja, Zuzanna, Wiktoria, Oliwia, Amelia, Natalia, Aleksandra, Lena i Nikola, zaś chłopcom: Jakub, Kacper, Szymon, Mateusz, Filip, Michał, Bartosz, Wiktor i Piotr.

Wśród najoryginalniejszych pomysłów polskich rodziców na imiona dla dzieci w 2010 roku znalazły się m.in.: Kermit, Hosanna, Akira, Tiara, Jagienka, India oraz Viktor i Vitold.

Tematy: imię dla dziecka

Komentarze