Biżuteria z mleka matki – czy warto ją zamówić?

Czas karmienia piersią jest zarówno piękny, jak i dla wielu mam trudny. W ostatecznym rozrachunku zapamiętuje się jedynie te przyjemne chwile zjednoczenia z maluchem i budowania niezwykłej więzi. Mamy mają także coraz większą świadomość tego, jak dobroczynne jest ich mleko dla maluszka i dlatego starają się karmić piersią co najmniej kilka miesięcy. Jednakże ten czas kiedyś się kończy i zostają tylko wspomnienia. Tak było jeszcze do niedawna. Obecnie można te wspomnienia zachować w formie ozdobnej pamiątki.

Dlaczego warto zdecydować się na zamówienie biżuterii z mleka?

Zwykle większość mam ma swoisty rytuał przechowywania pamiątek z każdego okresu życia dziecka. Na dnie przepastnego pudła chowamy pierwsze śpioszki, buciki, smoczki, zdjęcia, zabawki, czy też opaskę ze szpitala i kosmyk włosów, a nawet pępowinę. Do tych skarbów sięga się od czasu do czasu. Niekiedy, z powodu ogromnie szybkiego tempa życia na co dzień, pudło kurzy się gdzieś wysoko w szafie, dawno nie otwierane.

Biżuteria z mleka mamy ma ogromną przewagę nad innymi przedmiotami będącymi pamiątką i ilustracją wspomnienia z przeszłości. Jest ona nie tylko piękna, ale także praktyczna, ponieważ można ją nosić na co dzień i będzie stanowiła piękną ozdobę oraz uzupełnienie outfitów zarówno codziennych, jak i eleganckich. Mleko matki można zamknąć w koraliku lub innej formie i stworzyć z niego kolczyki, pierścionki, bransoletki czy wisiorki.

Czytaj również: Długie karmienie piersią – za i przeciw

Jak powstaje biżuteria z mleka mamy?

Jeżeli podoba nam się taki pomysł na niecodzienną, a zarazem niezwykle urzekającą pamiątkę, wystarczy skontaktować się z firmą, która takie ozdoby produkuje. Otrzymamy instrukcję, w jaki sposób mleko należy wstępnie przygotować i w jakiej formie wysłać. Można to zrobić listem poleconym, więc nie trzeba ponosić dużych kosztów przesłania materiału. Kiedy mleko trafi do firmy, zaczyna się proces jego dość długotrwałej obróbki. Najpierw zostanie dodana do niego żywica jubilerska, by stało się się twarde. Następnie trzeba poczekać kilkadziesiąt godzin, by całość mogła utrwalić się w odpowiedniej formie. Później można już opiłowywać masę i nadawać jej kształt, na przykład koralika, który będzie wyglądał jak perła, czy też elementu bardziej płaskiego, który można umieścić w serduszku czy innym kształcie.

Wcześniej oczywiście mama musi dokonać wyboru, jaki rodzaj biżuterii się jej podoba i czy mleczny diament ma się znaleźć w oprawie złotej czy też srebrnej. Dodatkowo, jeżeli mamy do czynienia z większą formą, na przykład serduszka – wisiorka, w mleku można zatopić kosmyk włosa malucha. Urokliwe są także typowe perełki o pięknym mlecznym kolorze.

Cały proces przygotowania biżuterii może potrwać nawet kilka tygodni, ale warto uzbroić się w cierpliwość, bo efekt będzie naprawdę czarujący. Trwałość takiej biżuterii jest bardzo wysoka, można się więc nią cieszyć dziesiątki lat.

Czytaj również: Które rodzaje mleka można podawać dziecku, a których lepiej unikać?

Zalety biżuterii z mleka mamy

Przede wszystkim taką pamiątkę z czasów karmienia piersią mama może mieć zawsze przy sobie. Będzie ona jej dyskretnie przypominała o tych pięknych chwilach, wcale nie informując nikogo, z czego jest wykonana. Tak naprawdę, gdy popatrzymy na poszczególne wzory biżuterii, do produkcji której użyto mleka mamy, to nie można się na pierwszy rzut oka tego dopatrzeć. Dla wielu kobiet to zaleta. Panuje bowiem obiegowa opinia, że biżuteria z mleka matki to obrzydliwość. Mówią tak jednak chyba tylko osoby, które nigdy jej nie widziały. Takie ozdoby wyglądają elegancko, subtelnie i stylowo.

Oczywiście można w pewnym sensie zrozumieć, że sam fakt wykorzystywania wydzielin ludzkich do tworzenia biżuterii wzbudza społeczny sprzeciw ze względu na pewnego rodzaju tabu, jednak często wystarczy tylko raz spojrzeć na sam wyrób bez uprzedzeń wewnętrznych, by zakochać się w nim od pierwszego wejrzenia.

Inną niezwykłą zaletą takich kolczyków, pierścionków, czy innych detali jest fakt, że są one jedyne w swoim rodzaju, ponieważ powstają na indywidualne zamówienie pań i każdy element biżuteryjny zawsze odróżnia się od drugiego, chociaż może być stworzony w oparciu o podobny projekt.

Opublikowano: ; aktualizacja: 14.12.2021

Oceń:
0.0

Komentarze i opinie (0)

Może zainteresuje cię

Rozstępy na piersiach – jak się ich pozbyć? Zabiegi i domowe sposoby

 

Plastyka brzucha po porodzie – czy to jest bezpieczne?

 

Tatuaż z henny – jak zrobić, trwałość, bezpieczeństwo, cena

 

Jak zrobić domowy pedicure?

 

Czym najlepiej oczyszczać skórę twarzy?

 

Mydło marsylskie – co to? Właściwości, skład, zastosowanie, gdzie kupić?

 

Rozstęp mięśni brzucha

 

Kriolipoliza – co to jest? Wskazania i przeciwwskazania, przebieg zabiegu, efekty, powikłania, cena