Wibrator pingwinek – czy warto kupić ten masażer łechtaczki?

Nie od dzisiaj wiadomo, że orgazm jest jednym z najprzyjemniejszych ludzkich doznań. Coraz odważniej mówimy w debacie społecznej o seksualności i o potrzebach z tym związanych, więc i coraz więcej pojawia się w sklepach różnych gadżetów, które mają na celu zwiększenie intensywności życia erotycznego. Jednym z takich urządzeń jest pingwinek – stymulator łechtaczki. Choć niektórzy krytykują używanie podobnych produktów, twierdząc że mogą doprowadzić do uzależnienia, seksuolodzy uważają wprost przeciwnie. Wypada spróbować takiego rodzaju stymulacji, aby nauczyć się własnych reakcji i osiągać spełnienie w jeszcze intensywniejszy sposób. Jak zatem działa takie urządzenie i czy warto kupić popularnego pingwinka?

Zalety kobiecego orgazmu

Kobiecy orgazm przez dziesiątki lat był tematem tabu. Dopiero w latach 50. XX wieku, gdy amerykański ginekolog William H. Masters i psycholog Virginia E. Johnson przeprowadzili swoje pierwsze badania naukowe, oparte na wielu obserwacjach i eksperymentach, seksuologia zaczęła zmieniać spojrzenie na kobiecy orgazm. W toku wielu kolejnych prac wykazano, iż kobiety osiągają spełnienie także dzięki stymulacji zewnętrznych narządów płciowych, czyli łechtaczki. Odkrycie to było przełomowe, ponieważ wcześniej uważano, że orgazm u kobiet jest związany jedynie z penetracją waginy i uzależniony od aktualnego nastroju przedstawicielki płci pięknej.

Współcześnie wiemy, że kobiecy orgazm jest złożonym procesem, który może być osiągnięty na wiele sposobów, chociażby dzięki samej stymulacji brodawek czy warg sromowych oraz przynosi również wiele korzyści dla zdrowia i samopoczucia, m.in.:

  • relaksuje i redukuje stres – podczas orgazmu organizm uwalnia endorfiny, które działają uspokajająco i odstresowująco;
  • poprawia jakość snu – uwalniane endorfiny wpływają na układ nerwowy, pomagając w zasypianiu;
  • wpływa na lepsze samopoczucie i pozytywny nastrój – udowodniono, iż osoby, które regularnie osiągają orgazm, zazwyczaj czują się bardziej zadowolone z życia i mniej narażone na depresję i lęki;
  • poprawia krążenie – co przekłada się bezpośrednio na korzyści dla zdrowia serca i całego układu krążenia;
  • wzmocnienie mięśni Kegla – podczas orgazmu mięśnie miednicy są mocno napięte, co pomaga w ich trenowaniu. Regularne osiąganie orgazmu może zatem zapobiegać niektórym problemom z nietrzymaniem moczu lub wypadaniem dna macicy.

Aby poprawić częstotliwość osiągania orgazmu można spróbować wykorzystać w tym celu wibratory, jak chociażby tytułowy pingwinek (ang. Satisfyer Penguin). Pierwszą i najważniejszą zaletą stymulatorów zewnętrznych narządów płciowych jest fakt, iż pomagają one kobietom odkrywać swoją seksualność w sposób, który wcześniej był niemożliwy. Nie od dziś wiadomo, że wielu paniom zdecydowanie łatwiej jest osiągnąć spełnienie dzięki stymulacji łechtaczki niż podczas pełnego aktu seksualnego. Pingwinek jest na tyle mały i poręczny, że może być zręcznym towarzyszem wspólnych igraszek z partnerem. To doskonałe narzędzie do eksperymentowania w łóżku i osiągania większej przyjemności i satysfakcji z życia erotycznego przez obydwoje partnerów.

Czym jest pingwinek – gadżet dla nowoczesnej kobiety?

Ten słodko wyglądający, biało-czarny wibrator pingwinek, to popularny stymulator łechtaczki, który za pomocą intensywnych fal ciśnienia zapewnia swoim użytkowniczkom naprawdę przyjemne odczucia. Dzięki wpisom i filmikom pewnej znanej influencerki (wykonującej w dodatku zawód medyczny), która spopularyzowała ten produkt, pingwinek trafił do sypialni wielu polskich kobiet. A te ochoczo zaczęły go testować. Ba… zaczęły nawet rozmawiać na tematy, które dotychczas były owiane pewną tajemnicą i dzielić się swoimi doświadczeniami.

Działanie pingwinka jest jednocześnie proste i innowacyjne. Opiera się na zastosowaniu fal ciśnienia o różnej intensywności, które – stymulując łechtaczkę – powodują pojawienie się silnych i przyjemnych doznań, nieuchronnie prowadzących do orgazmu. Ten mały gadżet, wyposażony w akumulator litowo-jonowy oraz ładowany za pomocą kabla magnetycznego USB, pozwala na działanie przez długi czas. Pingwinek jest mały, poręczny i swym kształtem oraz niewinnym wyglądem zupełnie nie wskazuje na funkcję, jaką sprawuje. Nie przypomina topornych wibratorów, a w zasadzie może budzić skojarzenia z maskotką lub ładną figurką, którą można postawić na biurku lub nocnej szafce celem dekoracji wnętrza.

Jak przystało na nowoczesny masażer łechtaczki, pingwinek jest wykonany z miękkiego silikonu, który jest miły w dotyku i łatwy w czyszczeniu. W składzie znajduje się również tworzywo ABS, odpowiadające za wytrzymałość produktu. Cechą charakterystyczną stymulatora jest także dyskretna, cicha praca oraz fakt, iż jest on wodoodporny – można go bezpiecznie zabrać do kąpieli, by zapewnić sobie intensywne doznania.

Satisfyer Penguin o ergonomicznym kształcie – co potrafi?

Jedną z najważniejszych cech pingwinka (Satisfyer Penguin) jest jego unikalna technologia stymulacji powietrzem. W przeciwieństwie do innych stymulatorów łechtaczki, które korzystają z wibracji, to małe urządzenie działa za pomocą fal ciśnieniowych, które stymulują łechtaczkę w sposób całkowicie nowy i niezwykle intensywny. Kobiety, które miały „przyjemność„ sprawdzić możliwości pingwinka w praktyce, zgodnie twierdzą, że doświadczają zupełnie nowych wrażeń, a często po raz pierwszy osiągają spełnienie.

Satisfyer Penguin jest bardzo prosty w obsłudze, mimo iż oferuje aż 11 różnych trybów poziomu natężenia. Dodatkowo, każdy tryb intensywności można wzbogacić o różny styl stymulacji (zmienny jest rytm oraz tempo pulsowania). Sterowanie odbywa się za pomocą dwóch ergonomicznych przycisków, a eksperymentując z ustawieniami można dostosować natężenie doznań do indywidualnych preferencji.

Pingwinek – pomysł na stylowy prezent?

Powietrzny stymulator łechtaczki to z pewnością produkt warty zainteresowania. Jest to idealna propozycja dla kobiet, które chcą odkrywać swoją seksualność, uatrakcyjnić swoje życie erotyczne i wnieść do sypialni nieco pikanterii i jeszcze więcej dobrej zabawy. Pingwinek pomaga także tym kobietom, które nigdy nie doświadczyły orgazmu. Uczy ich ciało cieszyć się większą przyjemnością i spełnieniem. To nie tylko erotyczna zabawka, ale także seksualny edukator. Pingwinek jest też coraz częściej dawany w prezencie przez partnerów, np. z okazji walentynek czy rocznicy ślubu. To także świetny pomysł na podarunek w ramach wieczoru panieńskiego.

Bibliografia

 
  • A. Kościańska, Nauka o seksie a płeć. Uwarunkowania kulturowe i ekonomiczne seksuologii głównego nurtu w Polsce i Stanach Zjednoczonych, Kultura i Społeczeństwo 2014 nr 1, Płeć i różnice, PAN Komitet Socjologii Instytut Studiów Politycznych, str. 63-77.
Opublikowano: ; aktualizacja: 20.03.2023

Oceń:
0.0

Magdalena Krajewska-Sochala

Magdalena Krajewska-Sochala

pedagog

Magdalena Krajewska-Sochala – żona oraz mama dwóch córek, muzyk i pedagog z wykształcenia, animatorka kultury, copywriterka, od niedawna również, po tranformacji zawodowej, rekruterka realizująca się w dziedzinie HR. Romantyczna i kreatywna osobowość, łącząca elementy z natury trudne do połączenia. Interesuje się wychowaniem bliskościowym, zdrowiem, rozwojem osobistym oraz... grą na XIX-wiecznym drewnianym flecie irlandzkim. 

Komentarze i opinie (1)


Jestem rodzicem. W moim przypadku zerwałem kontakty z córką, która rzuciła studia i wyjechała do egzotycznego chłopaka. Zwyczajnie połamała mi serce. Nie zgodzę się z tym artykułem - rodzice nie muszą wszystkiego akceptować, a fundowanie im przejażdżki emocjonalnym roller coasterem jest zwyczajnie podłe. Bardzo płytki artykuł. A co jeśli dziewczyna ma chorego niepełnosprawnego brata, któremu czasem trzeba pomóc? Nie ma się czym przejmować? Mnie było zwyczajnie przykro, że nie będę mieć kontaktu z moją córką, a moje drugie dziecko nie będzie mieć wsparcia od siostry po mojej śmierci. Szczęście ma wiele twarzy. Chłopaków można mieć wielu, co życie potwierdza, ale rodzinę ma się tylko jedną.

Może zainteresuje cię

Genofobia (strach przed seksem) – przyczyny, objawy, leczenie

 

Jak uwieść faceta? Sposoby na poderwanie mężczyzny

 

Przemoc psychiczna, czyli „pranie mózgu”. Jak rozpoznać przemoc psychiczną i się przed nią bronić?

 

Rywalizacja w rodzinie - blaski i cienie

 

Strefy erogenne u kobiet i mężczyzn – czym są, gdzie się znajdują, jak je stymulować?

 

Korek analny – do czego służy, jak się go używa?

 

Dorosłe dzieci alkoholików (DDA) – jak zmienić potrzebę kontroli w zaufanie i poczucie wolności?

 

Adopcja dzieci przez pary jednopłciowe – wady i zalety