Korek analny – do czego służy, jak się go używa?

Wprawdzie podejście Polaków do seksu mocno się zmienia, ale nadal wstydzimy się otwarcie sięgać po pewne gadżety erotyczne. Do tych, które na twarzach większości z nas wywołują rumieniec zalicza się korek analny. Tymczasem okazuje się, że jest to zabawka, która wielu osobom może dostarczać przyjemności. Stosowanie zatyczki analnej jest możliwe zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. Korek analny można wykorzystywać podczas zabaw solo, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby z jego pomocą urozmaicić współżycie z partnerem.

Co to jest korek analny?

Jak już wspomniałam, korek analny to gadżet erotyczny. Już jego sama nazwa wskazuje, że przeznaczony jest do seksu analnego. Został zaprojektowany tak, aby można było wkładać go do odbytu. Jeśli zaliczasz się do osób, które chcą spróbować zabaw z takimi produktami, musisz pamiętać, aby wybierać wyłącznie te korki analne, które wykonane zostały z bezpiecznych materiałów i nie zawierają żadnych ostrych elementów. Tylko wtedy erotyczna zabawa nie będzie stanowiła dla Ciebie zagrożenia.

Kto może sięgać po korki analne?

Korek analny to zabawka odpowiednia zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Jeśli lubisz stymulację odbytu, dostarcza Ci ona przyjemności, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wprowadzić do alkowy taki gadżet. Jeżeli dotychczas nie testowałeś takich zabawek, również możesz spróbować. Być może odkryjesz nowe źródło przyjemności. Proponując korki analne partnerowi lub partnerce, pamiętaj, że nie możesz do niczego zmuszać. Rozpoczęcie zabaw analnych powinno być zawsze świadomą decyzją każdego z Was.

Z jakich materiałów może być wykonany korek analny?

Korek analny wykonany może być z różnych materiałów. Obecnie producenci najczęściej sięgają po:

  • szkło;
  • metal;
  • silikon medyczny.

Dobrej jakości szklany korek analny ma wiele zalet. Zazwyczaj wykorzystywane jest szkło borokrzemowe, które nie tłuszcze się. Nawet jeśli upuścisz zatyczkę, nie musisz martwić się tym, że ulegnie ona uszkodzeniu. Plusem zatyczki analnej zrobionej ze szkła jest możliwość stosowania ze wszystkimi lubrykantami. To oznacza, że nie musisz ograniczać się podczas ich wyboru.

Korek analny z metalu jest wytrzymały, ale ciężki. Podobnie, jak ten ze szkła może być użytkowany z nawilżaczem każdego rodzaju.

Jeśli chcesz mieć pewność, że wybierasz korek analny z najwyższej półki, postaw na korek analny wykonany z silikonu medycznego. Jego ogromnym atutem jest to, że jest w pełni hipoalergiczny. Do tego jest miękki i bardzo miły w dotyku. To oznacza, że będzie on dostarczać przyjemności na najwyższym poziomie, pomagając Ci w osiągnięciu podniecenia.

Czy korek analny może utknąć w środku?

Wiele osób dopiero planujących swoją zabawę z zatyczkami analnymi zadaje to pytanie. Należy wyraźnie zaznaczyć, że dobry korek analny jest zawsze zbudowany tak, aby jego całkowite wsunięcie do odbytnicy nie było możliwe. Taka konstrukcja chroni również przed utknięciem zabawki w środku. Dlatego tak ważne jest, aby kupować wyłącznie takie korki analne, które wykonane zostały przez producentów.

Czy zabawa korkami analnymi wymaga stosowania środków nawilżających?

Decydując się na zabawy analne – zarówno stosunek, jak i korzystanie z zatyczek – pamiętaj, że odbyt w odróżnieniu od pochwy nie nawilża się samoczynnie pod wpływem podniecenia. Dlatego tak ważne jest, aby stosować odpowiednie nawilżenie. Błędem najczęściej popełnianym przez osoby zaczynające swoją przygodę z seksem analnym jest właśnie brak lubrykantu. W efekcie stymulacja odbytu może nie tylko nie być przyjemna, ale również wręcz niemożliwa.

Czy korek analny może być stosowany przez kobiety ciężarne?

Jeśli ciąża przebiega prawidłowo i nie jest zagrożona, wstrzemięźliwość seksualna nie jest potrzebna. To oznacza, że korek analny również może być wykorzystywany do erotycznych zabaw. Należy jednak pamiętać o kilku istotnych kwestiach.

Przede wszystkim kobiety ciężarne są bardziej narażone na powstawanie hemoroidów . W ich przypadku z zatyczki analnej lepiej nie korzystać. Podobnie jest, jeśli chodzi o inne analne pieszczoty.

Dolegliwością, która często trapi ciężarne są również zaparcia . W takiej sytuacji korek analny nie dostarczy przyjemności. Co więcej, może wywoływać dyskomfort. UWAGA: jeśli lekarz uzna, że aktywność seksualna w przypadku danej ciężarnej jest zagrożeniem, stosowanie zatyczek analnych również jest zabronione.

Jak bezpiecznie korzystać z zatyczek analnych?

Decydując się na stosowanie korków analnych, musisz pamiętać, aby robić to bezpiecznie. Stawiaj wyłącznie na zatyczki analne pochodzące ze sprawdzonego źródła. Nie używaj ich, jeśli zauważysz, że mają one ostre elementy lub ich powierzchnia nie jest idealnie gładka. Po każdorazowym użyciu zatyczkę dokładnie umyj – dzięki temu nie będą na niej rozwijać się bakterie, które mogłyby stanowić dla Ciebie zagrożenie.

Nie zapominaj, że korek analny dostępny jest w różnych rozmiarach. Bardzo ważne jest, aby dobrać ten odpowiedni dla siebie. Jeśli dopiero zaczynasz swoje zabawy ze stymulacją analną, zacznij od najmniejszej zatyczki. Do wyboru masz również modele, których sztywność się nie zmienia, jak i takie wyposażone w specjalną pompę, która pozwala na zwiększanie i zmniejszanie objętości zatyczki.

Pamiętaj, że korki analne nie są jedynymi zabawkami erotycznymi, po jakie możesz sięgnąć. Swoje życie erotyczne możesz urozmaicić, kupując również wibratory oraz sztuczne członki i inne produkty.

Bibliografia

 
  • J. Morin. Radość seksu analnego. Wydawnictwo Czarna Owca, 2014;
  • Smoliński R. Seksualność kobiet w ciąży i w połogu. W: Lew-Starowicz Z., Skrzypulec V. (red.). Podstawy seksuologii. Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2010: 133–137.
Opublikowano: ; aktualizacja: 21.04.2023

Oceń:
0.0

Katarzyna Krakowiak

Katarzyna Krakowiak

Psycholog

Absolwentka psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, studiów podyplomowych z zakresu seksuologii klinicznej pod kierunkiem profesora Zbigniewa Lwa-Starowicza oraz Studium Interwencji Kryzysowej. Ukończyła szereg szkoleń i kursów między innymi z zakresu metod diagnostycznych w seksuologii, technik pracy z pacjentami z hiperseksualnością, zaburzeniami preferencji seksualnych, prewencji zachowań suicydalnych. Obecnie w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie poznawczo-behawioralnym.

Komentarze i opinie (0)

Może zainteresuje cię

Samotne macierzyństwo

 

On nie interesuje się ciążą

 

Wibrator pingwinek – czy warto kupić ten masażer łechtaczki?

 

On nie chce seksu po porodzie – co robić?

 

Jak uwieść faceta? Sposoby na poderwanie mężczyzny

 

Smutna prawda o depresji poporodowej

 

Czy i o czym rozmawiać z kochanką męża?

 

Zazdrość w związku – jak walczyć z chorobliwą zazdrością o partnera?