Sterylizatory do dziecięcych butelek i smoczków: rodzaje, działanie i funkcje. Który warto wybrać?

Brak zdjęcia

22 marca 2023

Wielu rodziców sterylizuje butelki za pomocą wrzątku, co oczywiście jest skuteczne, ale nie do końca wygodne i mało praktyczne. Rozwiązaniem, które stwarza większy komfort i zajmuje mniej czasu jest specjalny, elektryczny wyparzacz. To przydatne urządzenie, jeśli musimy zdezynfekować kilka butelek, smoczki oraz gryzaki. Sterylizator zrobi to z nas, dezynfekując je wszystkie jednocześnie! Poznaj zalety tych sprytnych urządzeń i dowiedz się, jaki sterylizator do butelek i smoczków wybrać.

Czy sterylizator do butelek jest potrzebny?

Higiena i bezpieczeństwo dziecka jest dla każdego rodzica sprawą prymarną. Dlatego powinniśmy nie tylko myć, ale i dezynfekować wszystko, z czym maluch ma kontakt – butelki, smoczki, gryzaki i zabawki, które wkłada do buzi. W przypadku butelek sterylizujemy je po każdym użyciu, aż do szóstego miesiąca życia dziecka. Niestety odkażanie wszystkiego za pomocą wrzątku zajmuje mnóstwo czasu, a przecież młodzi rodzice mają go tak mało! Z pomocą przychodzi sterylizator: sprytne i praktyczne urządzenie, które wykona całą pracę za nas, zapewniając dziecku bezpieczeństwo i komfort. Sterylizator, określany też jako wyparzacz do butelek, służy do dezynfekcji wszelkich dziecięcych naczyń i akcesoriów parą wodną. Zwalcza patogeny rozwijające się na przedmiotach, z których korzystają dzieci.

Rodzaje sterylizatorów: mikrofalowe, elektryczne i inne

Istnieje kilka rodzajów sterylizatorów, dzięki czemu możemy wybrać jeden, który najbardziej trafia w nasze potrzeby i preferencje.

Jednymi z nich są specjalne woreczki do sterylizacji w kuchence mikrofalowej. Odkażalnie z ich udziałem trwa niecałe 3 minuty, a każdą torebeczkę można użyć nawet 20 razy. Woreczki są bardzo skuteczne w walce z bakteriami i zarazkami.

Dużo większą wydajność mają jednak sterylizatory mikrofalowe. Odkażanie odbywa się za pomocą pary. Dobrej jakości sterylizator mikrofalowy może pomieścić aż do 6 butelek. Warto wiedzieć, że w zamkniętej komorze do sterylizacji, butelki i inne akcesoria pozostaną sterylne nawet przez dobę: to duży komfort, ponieważ są one w każdej chwili gotowe do użytku.

Kolejną opcją są sterylizatory elektryczne, które - podobnie jak poprzednie – także działają wskutek sterylizacji parowej. Cały proces trwa 10 minut, a po zakończeniu sterylizacji urządzenie samo się wyłącza, co nie tylko oszczędza energię, ale także sprawia, że nie musimy pamiętać o wyłączaniu sprzętu. Dzięki temu sterylizator można po prostu włączyć na noc i spokojnie iść spać.

To warto wiedzieć!

Naturalna sterylizacja parowa jest bardzo skuteczna i w pełni bezpieczna: zabija do 99,9% niebezpiecznych zarazków i chroni dziecko aż do momentu, w którym samo nabierze ono naturalną odporność.

Zalety sterylizatora do butelek

  • Zapewnia higienę i bezpieczeństwo wszelkich dziecięcych akcesoriów.
  • Zachowuje sterylne warunki we wnętrzu swojej komory na kilka godzin.
  • Można w nim wyparzać butelki i naczynia dla dzieci o niestandardowej budowie.
  • Mieści i sterylizuje nawet kilka akcesoriów jednocześnie.
  • Wyparzacz może też podgrzewać mleko modyfikowane i słoiczki z jedzeniem dla dzieci.
  • Można dostosować jego temperaturę do określonego zadania.
  • Całkowicie hamuje rozwój bakterii.
  • Pozwala oszczędzić czas, zmniejsza zużycie wody i prądu.

Na co zwracać uwagę, kupując sterylizator?

Jeśli chcesz kupić dobrej jakości sterylizator, warto przejrzeć oferty różnych firm i porównać ceny oraz dodatkowe funkcje, którymi cechuje się dane urządzenie. Idealnym miejscem jest sklep internetowy Dr.Max Drogeria, w którym możesz przeglądać i porównywać oferty w komfortowych warunkach, bez wychodzenia z domu. Wejdź na https://www.drmaxdrogeria.pl/mama-i-dziecko/akcesoria-dla-dziecka/sterylizacja, poznaj rozmaite modele sterylizatorów i wybierz jeden, idealny dla siebie! Zwróć uwagę na jego pojemność, wielkość, głośność pracy i wygodę obsługi. Warto też sprawdzić, czy sterylizator wyłącza się automatycznie po zakończeniu sterylizacji oraz, czy wydaje sygnały dźwiękowe oznajmiające zakończenie pracy. Bardzo wygodny jest też wyświetlacz LCD, na którym możesz sprawdzić czas do zakończenia procesu.

artykuł zewnętrzny

Opublikowano: ; aktualizacja: 22.03.2023

Oceń:
0.0

Komentarze i opinie (0)

Może zainteresuje cię

Karmienie piersią na leżąco i półleżąco – wady i zalety

 

Ziołowe napary i herbatki dla dzieci

 

Przepisy na Wigilię dla karmiącej mamy

 

Gotowe produkty dla niemowląt

 

Mięso w diecie niemowlaka

 

Kiedy odstawić dziecko od piersi?

 

Co może jeść roczne dziecko? Podajemy jadłospis rocznego dziecka

 

Jak odstawić dziecko od piersi? Sposoby odstawienia od piersi