Fryzury intymne

Ocena: 4.4/5 Głosów: 5
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Dziewiczy zarost lub poszarpane tępą jednorazową maszynką włoski na wzgórku łonowym to widok, który coraz rzadziej można spotkać pod damską bielizną. Kobiety coraz częściej usuwają owłosienie intymne u specjalistów albo nadają mu fantazyjny kształt.

Kobiety najczęściej decydują się na oryginalne fryzury okolic intymnych z powodu konkretnych okazji.
Kobiety najczęściej decydują się na oryginalne fryzury okolic intymnych z powodu konkretnych okazji.

Gładki wzgórek łonowy lub fryzurka w kształcie serduszka, gwiazdki czy trójkąta powoli stają się standardem. Świadczy o tym choćby coraz większa liczba salonów kosmetycznych, które dopisują do swojej oferty usługi depilację okolic intymnych. Krakowskie studio depilacji Woskownia powstało w kwietniu 2010 roku i na brak zainteresowania nie narzeka. - Zdążyliśmy zaobserwować, że liczba klientów jest uzależniona od pory roku. Największe zainteresowanie depilacją miejsc intymnych jest w okresach letnich - wyjaśnia Karolina Zaguła z Woskowni i dodaje, że zimą zgłasza się kilkadziesiąt procent osób mniej.

 

Na Hollywood lub po brazylijsku

Włosów z okolicy bikini można pozbyć się na kilka sposobów. Najpopularniejszym zabiegiem jest tzw. depilacja brazylijska inaczej zwana hollywoodzką. Polega ona na usunięciu owłosienia z łona, pośladków, warg sromowych oraz okolic odbytu. Karolina Zaguła zauważa, że sporo klientek życzy sobie, aby zostawić na wzgórku łonowym cienki paseczek. - Sporą popularnością cieszy się również depilacja francuska a także klasyczna - mówi i wyjaśnia - W obu przypadkach pozostawiamy owłosienie na wargach sromowych, ale w przypadku klasycznej również na wzgórku łonowym, przy francuskiej zaś zostaje tam tylko paseczek.
Depilacja pozwala zapomnieć o włoskach w okolicy intymnej na 2-3 tygodnie. Ten czas jest kwestią indywidualną - jednym kobietom odrastają szybciej, innym wolniej. Nie bez znaczenia jest gospodarka hormonalna - zażywanie niektórych tabletek przyspiesza tempo rośnięcia zarostu. Decydując się na depilację, warto pamiętać, że zabieg nie należy do przyjemnych, a odczucia są uzależnione od poziomu wrażliwości na ból. - Klientki reagują bardzo różnie. Większość przyzwyczaja się i narzeka tylko za pierwszym razem. Niektóre panie w ogóle nie skarżą się, a inne za każdym razem zwijają się z bólu - wyjaśnia Zaguła. Ale jak mówi stare mądre przysłowie - chcesz być piękna, to cierp.

Niestety, depilacja okolic intymnych nie jest dla wszystkich. - Przeciwwskazaniem do jej wykonania są m.in. choroby skórne, łuszczyca w obrębie bikini, podrażnienia, przerwanie ciągłości naskórka, uczulenie na składnik danego preparatu do depilacji lub zaawansowana ciąża - wyjaśnia Marta Jesionowska z łódzkiego salonu kosmetycznego Altelier.

Kusząca fryzurka

 

Depilacja to jedno, fryzura to drugie. Cały czas mowa o włosach na częściach intymnych. W Polsce strzyżenie i koloryzacja owłosienia łonowego jeszcze nie jest tak popularna jak na zachodzie Europy. Na naszym rynku nie można dostać specjalnych farb do samodzielnej zmiany koloru, takie oferty dostępne są tylko w dobrych salonach kosmetycznych. A na zachodzie - kilka lat temu

Włoszka Nancy Jarecki zbiła na tym fortunę. Na pomysł wpadła, kiedy prowadziła salon fryzjerski w Rzymie. Zauważyła bowiem, że klientki często proszą, aby spakowała im część farby na wynos. I kiedy pewnego dnia zapytała jedną z pań o to, do czego jej używa, usłyszała, że farbuje włosy łonowe. Szybko zadziałała - zaczęła od farb koloryzujących dla pań w kilku podstawowych odcieniach, a teraz sprzedaje również farby dla mężczyzn dbających o fryzury w miejscach intymnych oraz preparaty do stylizacji niefrasobliwych loków. Farby, które nazywają się Betty, pozwolą każdej czarnowłosej pani stać się blondynką i odwrotnie oraz kryją nawet siwe włosy. Za jedno opakowanie trzeba zapłacić 22,5 funta. Polskie salony kosmetyczne, które mają w swojej ofercie farbowanie włosów intymnych, sprowadzają produkty koloryzacyjne z zagranicy i pilnie strzegą tajemnic handlowych. W salonie Atelier kosmetyczki używają specjalnych farb przeznaczonych do koloryzacji włosów w okolicach intymnych. - Gwarantujemy naszym klientom 100-procentowe zadowolenie, farby się nie zmywają, a zarazem są łagodne dla skóry - mówi Marta Jesionowska i dodaje: - Nigdy jednak nie farbujemy włosów w okolicy błon śluzowych, czyli na wargach sromowych, koloryzacja dotyczy tylko wzgórka łonowego.

Kobiety najczęściej decydują się na oryginalne fryzury okolic intymnych z powodu konkretnych okazji - przed ślubem, wieczorem panieńskim, wyjazdem, walentynkami itp. - Jesteśmy jedynym salonem w Łodzi, który oferuje tego typu usługi. Nie cieszą się one jeszcze w naszym mieście tak dużym powodzeniem jak np. w stolicy, ale wszystko przed nami - podkreśla Jesionowska. Dodaje, że za to coraz częściej na depilację lub farbowanie zarostu w okolicach intymnych zgłaszają się mężczyźni. - Panowie najczęściej decydują się na całkowite usuniecie włosów lub farbowanie siwych na naturalny kolor - wyjaśnia. Kobiety najczęściej wybierają geometryczne wzorki - trójkąciki, paseczki, serduszka.

Włoski kontra laser i enzym

 

Inną metodą usuwania włosków w okolicy intymnej jest zabieg laserowy. Gabinety kosmetyczne wykonują go najczęściej z wykorzystaniem miejscowego znieczulenia. Ale i to nie gwarantuje pozbycia się owłosienia raz na zawsze - zabieg trzeba powtarzać co najmniej trzy razy. To nie wszystko - laser najlepiej działa na włosy ciemne. Panie, które mają jasne owłosienie, mogą skorzystać z metody o nazwie Epilar. Kosmetyczka najpierw usuwa zarost woskiem, a następnie wmasowuje w ciało dwa żele (Inhibitor i Aktywator). Wnikają one w mieszki włosowe, a zawarty w nich naturalny enzym niszczy białka komórek macierzy mieszka, co prowadzi do zahamowania wzrostu włosa. Epilar działa głównie na włosy w ich pierwszej fazie wzrostu.

Cennik:

Depilacja woskiem: 50-70 zł

Laser: od 300 do 500 zł

Epilar: ok. 200 zł

Koloryzacja: od 60 zł

Formowanie fryzury: ok. 100 zł

 

Zobacz, jak przebiega zabieg depilacji laserowej:

 

 

Tematy: depilacja intymna, fryzury intymne, depilacja brazylijska

Komentarze