Dziecko już nie połknie zabawki

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Minister gospodarki przyjrzał się dziecięcym zabawkom i wydał rozporządzenie, które właśnie wchodzi w życie. Ma ono chronić najmłodszych m.in. przed połknięciem małych przedmiotów.

Zabawki dla dzieci muszą spełniać nowe warunki bezpieczeństwa.
Zabawki dla dzieci muszą spełniać nowe warunki bezpieczeństwa.

Zmniejszenie prędkości zabawek elektrycznych do tego stopnia, by uchronić maluchy przed obrażeniami, poprawa wytrzymałości elementów służących do zabawy, zabezpieczenie wystających przewodów i kabli - to nakazy, jakie na producentów zabawek nakłada rozporządzenie ministra gospodarki.

W nowym prawie zapisano również warunki, jakie mają spełniać małe zabawki dołączane do czekoladowych jajek, chipsów czy płatków śniadaniowych. Co ważne, każda z takich zabawek musi być opakowana, by zminimalizować ryzyko połknięcia lub zadławienia się nią przez dziecko. Poza tym opakowanie musi mieć takie rozmiary, by nie przedostało się ani do dróg oddechowych, ani do przewodu pokarmowego - wylicza "Dziennik Gazeta Prawna".

Zasady opisane w rozporządzeniu nie obejmą jedynie automatów, w których można kupić drobne upominki po wrzuceniu monety.

Tematy: zabawki dla dzieci, bezpieczne zabawki

Komentarze