SOS na podrażnioną skórę dziecka

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Szacuje się, że na odpieluszkowe odparzenie skóry (OOS) cierpi co czwarte dziecko w jakimś okresie swojego życia. Dolegliwość ta jest bardzo częstym powodem płaczu u niemowląt, a wywołuje ją...

 podrażnienie skóry, spowodowane kontaktem z moczem i stolcem. OOS można rozpoznać po lekkim zaczerwienieniu skóry w miejscach zakrytych pieluszką, które - jeśli je zbagatelizujemy - może doprowadzić do stanu zapalnego.

Jakie czynniki najczęściej wywołują odpieluszkowe odparzenie skóry?

Odpieluszkowe odparzenie skóry może wystąpić nawet wtedy, jeśli nie ma ku temu wyraźnych powodów, a Ty właściwie dbasz o skórę swojego maleństwa. Wynika to z tego, że niektóre dzieci mają bardzo wrażliwą skórę i prawdopodobieństwo wystąpienia tej dolegliwości jest u nich zdecydowanie większe.

Na odpieluszkowe odparzenie skóry są narażone szczególnie te dzieci, które:

  • są w okresie ząbkowania,
  • są odstawiane od karmienia piersią i przechodzą na karmienie butelką,
  • były leczone antybiotykami,
  • rozpoczęły przyjmowanie pokarmów stałych,
  • miały pierwszy kontakt z mlekiem krowim.

Po czym poznać, że dziecko cierpi na odpieluszkowe odparzenie skóry?

Dolegliwość można rozpoznać na kilka sposobów:

  • zwykle rozpoczyna się od lekkiego zaczerwienienia skóry w okolicach przylegania pieluszki,
  • raczej nie obejmuje fałdów skóry,
  • pośladki i górna część ud mogą być zaczerwienione i wilgotne,
  • dotykanie skóry może sprawiać ból,
  • skóra może być gorąca, pokryta plamkami lub zacząć się łuszczyć.

Należy pamiętać, aby odpowiednio dbać o skórę dziecka. Przy każdorazowej zmianie pieluszki powinno się wytrzeć pupę malucha do sucha, a następnie nałożyć warstwę kremu Sudocrem®. Jeśli mimo tego zaobserwujesz niepokojące objawy odpieluszkowego zapalenia skóry, pamiętaj, że stosowanie kremu Sudocrem® pomoże złagodzić pieczenie i zaczerwnienienie, zmniejszy dyskomfort dziecka, a także będzie zapobiegał nawrotom odpieluszkowego odparzenia skóry.

Dlaczego Sudocrem®?

Sudocrem® to krem barierowo-ochronny do pielęgnacji skóry niemowląt i dzieci, który pomaga łagodzić podrażnienia i chronić delikatną skórę dziecka. W jego składzie znajduje się hipoalergiczna lanolina, której zadaniem jest stworzenie bariery ochronnej, aby nie dopuścić do kontaktu czynników podrażniających (mocz i stolec) ze skórą. Sudocrem® zapewnia także odpowiedni poziom nawilżenia skóry, pozostawiając ją miękką w dotyku.

Ile kremu Sudocrem® mam nakładać na skórę?

Sudocrem® powinien być nakładany na skórę cienką  warstwą w małej ilości. Krem należy wmasować delikatnymi kolistymi ruchami aż do chwili, w której na skórze pozostanie przezroczysta warstwa. Jeżeli po nałożeniu kremu skóra ma białawy odcień oznacza to, że nałożono zbyt dużą warstwę preparatu.

Sudocrem® to właściwy wybór, aby jak najszybciej przywrócić skórze zdrowy wygląd, a dziecku uczucie komfortu podczas noszenia pieluszki.

Czy masz już Sudocrem® w swojej domowej apteczce?

Komentarze