Polecamy:
1 2 3 4 5
Ocena: 3,4/5 Głosów: 9
a
Wyślij znajomemu Wyślij znajomemu
Wiadomość została wysłana

E-mail znajomego:

Od:

Wiadomość:

(Oprócz twojej wiadomości zostanie wysłany link do polecanej treści serwisu)

Czop śluzowy

Dodano , ostatnia aktualizacja: 2011-12-07
, autor:
Odejście czopu śluzowego może nastąpić miesiąc, tydzień albo nawet kilka godzin przed porodem.

Odejście czopu śluzowego może nastąpić miesiąc, tydzień albo nawet kilka godzin przed porodem.

Działa na zasadzie korka – przez całą ciążę chroni twoje dziecko przed szkodliwym wpływem środowiska zewnętrznego. Sprawdź, co musisz wiedzieć o czopie śluzowym!

Co to jest czop śluzowy?

Czop śluzowy powstaje już na samym początku ciąży, składa się z galaretowatego, gęstego śluzu, a jego zadaniem jest zatkanie szyjki macicy. Ten naturalny korek uniemożliwia przedostanie się groźnych drobnoustrojów do wnętrza macicy, a więc i do rozwijającego się płodu.

Jak wygląda?

Czop śluzowy jest gęsty, lepki, mleczny, przypomina galaretkę lub budyń. Nie ma zapachu. Gdy wypada, może być lekko podbarwiony krwią, ponieważ w czasie rozwierania się szyjki macicy pękają drobne naczynia krwionośne.
Uwaga! Jeśli po odejściu czopa śluzowego zauważysz zupełnie inne, wodniste i przezroczyste upławy, mogło dojść do pęknięcia pęcherza płodowego.

Kiedy wypada?

Gdy twój organizm zacznie przygotowywać się do porodu i szyjka macicy będzie się powoli skracać i rozwierać, czop śluzowy wypadnie - zaobserwujesz wtedy gęste, lepkie upławy o lekko brązowym zabarwieniu. Odejście czopu śluzowego może nastąpić miesiąc, tydzień albo nawet kilka godzin przed porodem. Nie zawsze dzieje się to za jednym razem, czop śluzowy może wypadać stopniowo przez kilka dni.

Komentarze

Imię lub nick
Dodaj komentarz
20-03-2015

Jestem w 29 tygodniu ciąży i od rana co jakiś czas z pochwy wydobywa mi się wydzielina lekko mleczna bardzo gęsta ciągnąca się jak guma. Czy to może być czop śluzowy ?

29-07-2011

wydaje mi sie że to będzie włąśńie ten czop. Nie jestem pewna na 100% gdyż jestem w 35tc , ale wiele czytałąm na jego temat, i sądzę że nic związanego z nim i moim organizmem mnie nie zaskoczy :) Pewnie zaczełą ci się rozwierać szyjka i powoli wypada - do tygodnia dyskomfort powinien minąć. A jeżeli masz jakieś wątpliwości idż do lekarza - nie warto sie denerwować zwłąszczana tym etapie:) Życzę szybkiego i pomyślnego rozwiązania...

28-07-2011

jestem w 38 tyg i mam dziwne wrażenie jakbym miała żle zalożony tampon i go odczuwała i miałby wypaść co to może być czy to czop?


CIĄŻA I PORÓD
- NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE


Znajdź miejsca przyjazne rodzicom i dzieciom. Pomóż innym mamom i dodaj miejsca, które ty lubisz.