Powrót do pierwszej strony

5 parków rozrywki, które zachwycą twoje dziecko

Ocena: 4.65/5 Głosów: 2
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!
Fot. z europapark.de

Europa Park (Rust, Niemcy) - zwycięzca rankingu TripAdvisor

Ten park został w 2012 r. uznany za najlepszy ze wszystkich europejskich parków rozrywki przez użytkowników znanego turstycznego serwisu Tripadvisor.com. I nic dziwnego bo naprawdę zachwyca mnogością i różnorodnością atrakcji. Niestety znajduje się trochę dalej od nas bo tuż przy granicy francuskiej i szwajcarskiej.

To, co go wyróżnia to misja dostarczania dzieciom nie tylko okazji do zabawy, ale także wiedzy o świecie. Teren parku jest podzielony na 11 krain, z których większość przypisana jest do poszczególnych krajów. Są więc np. Niemcy z kawałkiem muru berlińskiego, Włochy z weneckimi gondolami, Wielka Brytania ze słynnym piętrowym londyńskim autobusem czy Holandia z wiatrakami.  W każdej krainie można znaleźć mnóstwo okazji do świetnej zabawy - są oczywiście rollercoastery, karuzele, wszelkie pływające i jeżdżące obiekty, zamek duchów, zaczarowany las braci Grimm, zabawy z laserami i iluzjami optycznymi w roli głównej oraz pokazy filmów 4 D.

 

Informacje praktyczne o Europa Parku

W sezonie letnim park otwarty jest od 9.00 do 18.00

Ceny za 1 dzień w tym okresie:

dla osób w wieku od 11 r.ż. do 60 r.ż. - 39 euro

dla dzieci od 4. do 11. r.ż. oraz dorośli, którzy skończyli 60 lat - 34 euro

dzieci poniżej 4 roku życia - nie płacą, podobnie jak dzieci, które przyjdą do parku w dniu swoich urodzin (pod warunkiem, że nie skończyły jeszcze 12 lat).

www.europapark.de

Tematy: podróż, wycieczka z dzieckiem, wakacje z dzieckiem, park rozrywki

Komentarze