Powrót do pierwszej strony

5 parków rozrywki, które zachwycą twoje dziecko

Ocena: 4.65/5 Głosów: 2
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!
Fot. Francesco Crippa/Flickr.com

Eurodisneyland (Marne-la-Vallée k. Paryża, Francja) - słodka kraina bajek

Raj dla miłośników świata Walta Disneya. Tu wszystko jest o wiele bardziej bajkowe i cukierkowe niż w innych parkach. Niektórzy dorośli twierdzą nawet, że słodycz aż zgrzyta w zębach. Jednak najmłodszym miłośnikom filmów Disney'a zupełnie to nie przeszkadza. Są zachwyceni możliwością podania ręki ukochanym bohaterom, przytulenia się do nich czy zrobienia z nimi zdjęcia. Spotkamy tu nie tylko starą dobrą Myszkę Miki, Psa Pluto czy Kaczora Donalda, ale także postacie z nowszych produkcji np. szczura Remy'ego z filmu "Ratatouille". W całej okazałości można ich obejrzeć podczas słynnych parad ulicami Disneylandu. Niewątpliwą przyjemnością dla najmłodszych będzie też podróż łódeczką po bajkowej krainie (atrakcja nazywa się "It's a small Word").

Jednak starsi też z pewnością nie będą rozczarowani. Wrażeń można szukać chociażby w rollercoasterze "Space Mountain: Mission 2" (na własne oczy widzieliśmy dorosłych, którzy po takiej przejażdżce przez kilkanaście minut dochodzili do siebie). Wieczorem warto obejrzeć słynny show z pokazami sztucznych ogni w roli głównej.

Informacje praktyczne o paryskim Disneylandzie

Godziny otwarcia Eurodisnaylandu to 10.00-23.00. Wcześniej (już o 8.00) mogą wejść jedynie osoby, które zatrzymały się w hotelach należących do disnayowskiego kompleksu.

Najtańszy bilet na jeden dzień do parku, bez wstępu do znajdującego się obok Walt Disney Studio to 39 euro dla dorosłych i dzieci. Maluchy poniżej 3 r. życia wchodzą za darmo.

www.disneylandparis.com

Sprawdź, 11 pomysłów na rodzinne wycieczki

Tematy: podróż, wycieczka z dzieckiem, wakacje z dzieckiem, park rozrywki

Komentarze