Powrót do pierwszej strony

Jak zgubić brzuch po ciąży? Jakie ćwiczenia na brzuch po porodzie?

Ocena: 4.15/5 Głosów: 4
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!
Fotolia

Dieta i aktywność fizyczna w ciąży a wygląd brzucha

Istnieje kilka podstawowych czynników, które w sposób znaczący wpływają na stan i wygląd brzucha, zarówno pod kątem mięśniowym, jak i skórnym.

  • Prawidłowa dieta w ciąży – czyli spożywanie wartościowych i dobrych jakościowo produktów. Przyjmuje się, że optymalnym wzrostem wagi w okresie ciąży jest 8-12 kg (liczone wraz z wagą dziecka). Im więcej kobieta przytyje, tym trudniej będzie jej schudnąć po ciąży. Również zwiększona liczba kilogramów i tkanki tłuszczowej w obwodzie brzucha wpłynie na zmniejszenie sprężystości skóry, a co za tym idzie, pojawienie się większej ilości rozstępów.
  • Nawodnienie przed i w trakcie ciąży – przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów wpływa na nawodnienie tkanek, w tym również skóry. Dzięki temu staje się bardziej jędrna, elastyczna i sprężysta.
  • Aktywność fizyczna w ciąży i przed nią – ma olbrzymi wpływ na stan mięśni całego ciała. Również regularne uprawianie sportów przyspiesza regenerację ciała i szybszy powrót do formy.
  • Wiek kobiety – im kobieta młodsza, tym łatwiej jest wrócić do formy i wyglądu sprzed okresu ciąży.
  • Pielęgnacja skóry przed ciążą i w jej trakcie – odpowiednie nawilżanie, masowanie oraz stosowanie kremów z kolagenem wpływa na strukturę skóry i pozwala zapobiec powstawaniu rozstępów na brzuchu w trakcie i po ciąży.
Tematy: ćwiczenia na brzuch, ćwiczenia na brzuch po ciąży, jak zgubić brzuch po ciąży, ćwiczenia na brzuch po porodzie, brzuch po ciąży, brzuch po porodzie

Zobacz też

Komentarze