Powrót do pierwszej strony

Ćwiczenia w ciąży – bezpieczne ćwiczenia dla ciężarnych

Ocena: 4.65/5 Głosów: 8
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!
Fotolia

Najlepsze ćwiczenia dla ciężarnych

Najlepsze są ćwiczenia dla kobiet w ciąży to te, które wzmacniają i stabilizują ciało. Tutaj świetnie sprawdza się pilates. Ćwiczenie pilates w ciąży pozwalają wzmocnić ciało nie tylko na zewnątrz, ale także od środka. Pozwala również popracować nad prawidłową postawą ciała, oddechem i odciążeniem odcinka lędźwiowego.

Joga w ciąży jest również bardzo dobrym rozwiązaniem, pod warunkiem, że są to zajęcia stricte dopasowane do potrzeb przyszłych mam. Tutaj również ciało się wzmacnia, pracując na swoim własnym oporze. Pracuje się również nad oddechem i relaksacją, które są tak ważne przy samym porodzie. Należy jednak uważać, by nie wykonywać pozycji z głową poniżej poziomu serca, zbyt mocnych wygięć ciała czy pozycji rozciągających.

Spacery i nordic walking (spacer z kijkami) to doskonały pomysł dla tych kobiet, które lubią aktywność na świeżym powietrzu. Pracuje całe ciało, wzmacniają się mięśnie, poprawia się postawa ciała, a dodatkowo organizm jest dotleniany.

Ciekawą opcją są również zajęcia taneczne lub aerobic dla kobiet w ciąży.

Tematy: ćwiczenia w ciąży, ćwiczenia dla ciężarnych, jak ćwiczyc w ciąży, ćwiczenia dla kobiet w ciąży, sport w ciąży, aktywność fizyczna w ciąży

Komentarze