Powrót do pierwszej strony

Ćwiczenia w ciąży – bezpieczne ćwiczenia dla ciężarnych

Ocena: 4.65/5 Głosów: 8
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!
Fotolia

Jakich ćwiczeń w ciąży unikać?

W trakcie ciąży lepiej jest zrezygnować z wysiłku o dużej intensywności jak np.: cross fit, podnoszenie ciężarów, intensywne zajęcia fitness.

Jak wygląda jazda na rowerze w ciąży? Jeżeli jest to rower stacjonarny poziomy – jak najbardziej. Jednak nie zalecany jest rowerek stacjonarny pionowy, zajęcia typu spinning czy jazda na rowerze w terenie. Wszystko ze względu na nacisk na spojenie łonowe, który może być niekomfortowy i bolesny, a także na rytmiczne niewielkie uderzenia krocza o siodełko.

Rower w ciąży w terenie, podobnie jak jazda na rolkach czy łyżwach nie jest wskazana również ze względu na niebezpieczeństwo upadku.

Bieganie w ciąży także nie jest najlepszą z możliwych form ruchu. Po pierwsze ze względu na rytmiczne odbicia od podłoża, które nie będą komfortowe dla spojenia łonowego, miednicy, stawów krzyżowo-biodrowych, jak i dziecka wewnątrz macicy. Po drugie ze względu na ryzyko upadku i kontuzji. Po trzecie ze względu na duży wysiłek, podniesienie pracy serca i układu oddechowego. O wiele lepiej jest zamienić bieganie na szybszy spacer.

Tematy: ćwiczenia w ciąży, ćwiczenia dla ciężarnych, jak ćwiczyc w ciąży, ćwiczenia dla kobiet w ciąży, sport w ciąży, aktywność fizyczna w ciąży

Komentarze