Powrót do pierwszej strony

Ćwiczenia w ciąży – bezpieczne ćwiczenia dla ciężarnych

Ocena: 4.65/5 Głosów: 8
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!
Fotolia

Dlaczego warto ćwiczyć w ciąży?

Ćwiczenia na ciężarnych to lepszy nastrój

W ciąży samopoczucie może się obniżyć. Burza hormonalna, obrzęki, rosnąca waga, ubrania, które już nie pasują. Jest wiele powodów, które potrafią popsuć nastrój kobiecie ciężarnej. Odpowiednio dobrane ćwiczenia w ciąży za sprawą wydzielających się endorfin poprawiają samopoczucie, pozwalają pozytywnie spojrzeć na własne ciało, a także redukują poziom stresu.  

 

Ćwiczenia na kręgosłup łagodzą ból pleców

Rosnący brzuch przesuwa środek ciężkości ciała do przodu, zwiększając wygięcie lędźwiowe kręgosłupa, jednocześnie powodując dyskomfort, a nawet ból w tym rejonie. Ćwiczenia angażujące mięśnie głębokie oraz stabilizujące dolne plecy i miednicę zdecydowanie zmniejszają ból kręgosłupa w ciąży.

 

Sport w ciąży poprawia postawę

U wielu kobiet w ciąży, szczególnie już tej zaawansowanej, zaczyna zmieniać się sylwetka. Powiększające się piersi powodują zgarbienie w górnym odcinku pleców, natomiast powiększający się brzuch – zwiększenie krzywizny lędźwiowej i zgięcie w biodrach. Właściwie dobrana aktywność fizyczna w ciąży wzmacnia mięśnie posturalne oraz pozwala utrzymać jak najbardziej prawidłową postawę.

 

Ciążowa gimnastyka ułatwia poród

Właściwe dopasowane ćwiczenia dla ciężarnych, przekładają się na wzmocnienie mięśni, co ułatwia poród, a także pozwala szybciej odzyskać formę po urodzeniu dziecka.

Tematy: ćwiczenia w ciąży, ćwiczenia dla ciężarnych, jak ćwiczyc w ciąży, ćwiczenia dla kobiet w ciąży, sport w ciąży, aktywność fizyczna w ciąży

Komentarze