;

Jaki peeling do twarzy wybrać?

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Przy wyborze peelingu należy kierować się typem i kondycją skóry. Do wyboru mamy peelingi z drobinkami ściernymi, enzymatyczne oraz typu gommage.

Peelingi z drobinkami ściernymi przeznaczone są dla skóry tłustej, mieszanej oraz normalnej. Nie powinny być stosowane na skórę z widocznymi zmianami trądzikowymi lub nawet pojedynczymi krostkami, ponieważ mogą roznosić bakterie i dodatkowo zainfekować zdrową skórę. Nie decyduj się na nie również w przypadku, jeżeli dodatkowo walczysz z pękającymi naczynkami - to może je dodatkowo uszkodzić.

Peelingi enzymatyczne są przeznaczone dla skóry suchej, wrażliwej, ze zmianami trądzikowymi lub skłonnej do podrażnień. Jak sama nazwa wskazuje, zawierają aktywne enzymy odpowiedzialne za rozpuszczanie martwego naskórka i odblokowanie porów.

Peelingi typu gommage to również peelingi enzymatyczne przeznaczone do skóry normalnej, wrażliwej lub ze zmianami trądzikowymi. Nałożone na skórę lekko zastygają - usuwa się je poprzez pocieranie. W ten sposób usuwa się też martwy naskórek.

Komentarze