;

Jak kształtować i malować brwi?

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Od kilku sezonów z mody nie wychodzą tzw. naturalne brwi; oznacza to mniej więcej tyle, że możesz z nimi nic nie robić. Ewentualnie wyskubać kilka pojedynczych włosków znajdujących się poza główną linią. Jeżeli jednak nie jesteś przekonana do tej opcji, proponujemy ci sprawdzoną metodę "ołówka".

Ustaw lusterko na wysokości twarzy, tak żebyś trzymała głowę w naturalnym położeniu, bez zadzierania do góry czy opuszczania w dół. Następnie weź do ręki ołówek i przyłóż go tak, żeby jednym końcem dotykał skrajnej części płatka nosa, a drugą wyznaczał koniec brwi. Wszystkie włoski, które znajdą się za ołówkiem, można wyskubać. Jeżeli sytuacja jest odwrotna, czyli włosków nam brakuje, można je delikatnie dorysować kredką do brwi w kolorze jak najbardziej zbliżonym do naturalnego. Potem weź ołówek i przyłóż go pionowo do skrajnej części płatka, jego drugi koniec pokaże, czy masz jakieś włoski do usunięcie przed nim (czyli na obszarze między brwiami).

Brwi najczęściej malujemy kredkami, specjalnymi żelami w formie mascary lub cieniami. Najbezpieczniejsze są delikatne odcienie brązu.

Komentarze