;

Jak działa korektor?

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Korektor odróżnia od podkładu większa ilość pigmentów (cząstek odpowiedzialnych za kolor i krycie) oraz - w przypadku korektorów pod oczy - również konsystencja i skład - są delikatniejsze i nie zbierają się w załamaniach, dodatkowo podkreślając zmarszczki.

Korektor ma za zadanie ukryć mankamenty naszej skóry, z którymi nie radzi sobie podkład. Jest receptą na drobne krostki i zaczerwienienia, kłopoty z pękającymi naczynkami i cienie pod oczami.

Występuje w kilku kolorach i każdy charakteryzuje się innym działaniem:

Korektory różowe - stosowane głównie do rozświetlenia twarzy lub punktowych zmian pigmentacyjnych. Jeżeli masz na twarzy ciemniejsze plamki, to właśnie one pomogą ci je zatuszować.

Korektory żółte - są przeznaczone do maskowania blizn oraz ciemnofioletowych lub czerwonych plam. W niektórych przypadkach tylko one dają sobie radę z mocno zaognionymi zmianami skórnymi.

Korektory zielone - stanowią ratunek dla kobiet z popękanymi naczynkami, drobnymi krostkami i tendencją do rumieńców lub zaczerwienienia twarzy z powodu niskich temperatur.

Korektory beżowe - są uniwersalne i możesz je stosować w każdym wypadku. Pamiętaj, aby zawsze wybrać odcień o ton jaśniejszy od podkładu.

Korektory białe - można je spotkać w wielu zestawach korektorów do twarzy, służą głównie do rozświetlania, ponieważ same w sobie nie przejawiają zbyt dużych właściwości maskujących.


Korektory zawsze nakładamy punktowo pod pokład.

Komentarze