;

Czy jestem skazana na rozstępy po ciąży?

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Oczywiście, że nie jesteś skazana na rozstępy, ale bądźmy szczere, będzie cię to kosztowało trochę pracy. Najlepiej by było, gdybyś zaczęła dbać o elastyczność skóry jeszcze przed zajściem w ciążę, dzięki czemu przygotujesz ją na najbardziej surowe warunki. Odpowiednia dieta, nawilżenie i aktywność fizyczna pozwolą ci w przyszłości nie martwić się o skutki uboczne ciążowego brzuszka.

Jeżeli jesteś już w ciąży, będziesz musiała nadrobić zaległości. Po pierwszej, odżywiaj się zdrowo, jak na przyszłą mamę przystało, ale staraj się nie przybierać na wadze więcej niż mówią podręczniki. Niektóre z nas w tym czasie odpuszczają sobie i folgują za wszystkie czasy, a to prowadzi do nadwagi. Ciasteczko czy kawałek batonika nie zrobią ci krzywdy, ale paczka Delicji lub tabliczka czekolady w ciągu dnia już tak.
Porozmawiaj ze swoim ginekologiem o możliwości zapisania się na łagodny rodzaj gimnastyki lub jogę. Poprawisz postawę, wzmocnisz mięśnie oraz dotlenisz wszystkie tkanki, w tym również skórę. Skóra dotleniona to skóra lepiej odżywiona, więc mocniejsza i bardziej elastyczna.
Zainwestuj w nawilżacze i preparaty natłuszczające do smarowania brzucha, bioder, ud, pośladków i piersi.
Pamiętaj, że rozstępy powstają na skutek nadmiernego rozciągnięcia tkanek, dlatego szanuj swój organizm. Jeżeli zauważysz, że masz tendencję do zatrzymywania wody, przez co twoje stopy i nogi są opuchnięte, postaraj się im pomóc w walce z tym problemem. Im bardziej ograniczysz napięcie skóry, tym mniejsza szansa, że dopadną cię rozstępy.

Nie załamuj się, jeśli mimo twoich starań zauważysz czerwone paski na ciele, zanim się obejrzysz, zbledną i staną się mało widoczne. Zresztą, kobiety, które nigdy nie rodziły, też je mają.

Komentarze