;

Co zrobić z przeterminowanymi kosmetykami do makijażu?

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Kosmetyki do makijażu podlegają dokładnie takim samym zasadom przechowywania jak kosmetyki pielęgnacyjne, z jednym wyjątkiem: lakierom do paznokci służy chłód, jeżeli masz miejsce w lodówce, możesz je tam śmiało trzymać.

Najkrócej cieszymy się tuszem do rzęs. Niektóre z nich zaczynają wysychać już po trzech miesiącach od pierwszego użycia, zbijają się w grudki i osypują. Ich cząsteczki mogą dostać się do oka i je podrażnić. Nie powinno się rozcieńczać niczym tuszy do rzęs, nigdy nie wiemy, czy "nowa" mascara nas nie uczuli.

Szczególną uwagę powinnyśmy również poświęcić błyszczykom do ust tak chętnie noszonym w torebkach lub trzymanych na wierzchu w samochodzie, żeby były zawsze pod ręką. Dzięki takim ekstremalnym warunkom narażone są na działanie wysokich i niskich temperatur, co na pewno im nie sprzyja. Jeżeli zauważymy jakiekolwiek zmiany w konsystencji (najczęściej rozdzielenie składników), powinnyśmy zrezygnować z tego kosmetyku. To samo dotyczy zważonych szminek (z grudkami, o niejednolitej konsystencji) i podkładów do twarzy.

Najtrwalsze są kosmetyki w kamieniu, które dzięki minimalnej zawartości wody dłużej pozostają odporne na niesprzyjające czynniki.

Komentarze