;

Mój mąż stracił zainteresowanie seksem, od kiedy postanowiliśmy intensywnie starać się o dziecko. Jak przywrócić spontaniczność naszemu współżyciu?

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Żadne z obojga partnerów nie czuje się komfortowo, kochając się według ścisłego planu. Sporządzanie szczegółowych notatek i wykresów związanych z płodnością kobiety i uprawianie seksu tylko w określonych porach sprawia, że współżycie staje się czymś w rodzaju pracy domowej do odrobienia. Im dłużej para stara się o poczęcie bez skutku, tym gorzej - każde kolejne zbliżenie jest źródłem stresu, a nie przyjemności. I błędne koło się zamyka, bo zestresowanym i spiętym ludziom trudno począć dziecko.

Ważne, by nie popaść w obsesję. Nie informuj partnera o wszystkich zmianach, jakie dzieją się w twoim organizmie podczas całego cyklu, nie mów, kiedy masz owulację. Gdy masz ochotę na seks, po prostu daj się ponieść, kup fantazyjną bieliznę, róbcie sobie niespodzianki, zrealizujcie pomysły, na które być może nie będziecie mieli czasu i siły, kiedy pojawi się dziecko. Cieszcie się sobą, pamiętaj, że dobry seks to zabawa, przyjemność i budowanie bliskości między wami - wtedy na pewno się uda!

Jeśli macie taką możliwość i miejsce, podzielcie przestrzeń w waszym domu - niech jedno łóżko (np. w waszej sypialni) służy namiętnej miłości, a sofa w salonie zbliżeniom prokreacyjnym. W ten sposób oddzielicie od siebie dwie sfery, które nie powinny zlewać się w jedną.

Komentarze