;

Ile pieluch na dobę zużywa niemowlę?

Ocena: 2.74/5 Głosów: 15
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Jak wynika między innymi z waszych odpowiedzi, udzielnych na naszym facebookowym fan page'u, noworodki zużywają zwykle około 10 pieluch na dobę. Bardzo rzadko wystarcza im 6-7 sztuk, a stosunkowo często potrzeba ich aż kilkanaście. Jedna z naszych użytkowniczek pisze o rekordzie w postaci 40 pieluch.

W dwóch kolejnych miesiącach zużycie pieluch zmniejsza się średnio o jedną pieluchę na miesiąc. Tak więc dwumiesięczne dziecko potrzebuje ich 9, a trzymiesięczne - 8.

Dzieci w wieku od 4. do 9. miesiąca "wykorzystują" 6-7 pieluch. Są jednak mamy, które twierdzą, że w tym okresie wystarczają już tylko 4 sztuki. 

Zużycie między 10. a 19. miesiącem to zwykle 5-6 pieluch, ale jest też wiele mam, które zmieniają dziecku pieluchę 3 razy na dobę - jedną zakładają na noc, drugą rano, a trzecią po popołudniu.

Średnia dla dzieci między 20. miesiącem życia a 2. urodzinami, to 4 przewinięcia.

Jak to się ma do zaleceń? Eksperci twierdzą, że noworodkowi potrzeba średnio 12 pieluch na dobę, by czuł się komfortowo, a starszym niemowlakom około 6-7. Te liczby można potraktować jako minimum, bo oczywiście zdarzają się dni, kiedy trzeba przewinąć dziecko częściej. 

 

Czytaj też: Pieluszki wielorazowe: moda czy wygoda

 

 

Komentarze