;

Na czym polega dieta South Beach?

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

To bardziej sposób odżywiania bazujący na wyeliminowaniu z diety wysoko przetworzonych węglowodanów (biały chleb, makarony) i tłuszczy nasyconych na rzecz białka, węglowodanów złożonych (ciemne pieczywo, brązowy ryż, razowe makarony) i tłuszczy nienasyconych (oliwa z oliwek). Zaletą diety jest również fakt, że podczas jej stosowania nie liczymy kalorii, je się po prostu zalecane produkty.

Dieta podzielona jest na 3 fazy, z których każda ma swoje zadanie.

Faza 1 - trwa 2 tygodnie i z punktu widzenia diety to najcięższy moment, ponieważ organizm musi się przestawić na menu nie zawierające cukru, białego pieczywa, tłuszczy zwierzęcych itd. Jest to równocześnie moment, kiedy ubytek wagi jest największy (do 6 kg)

Faza 2 - jej czas trwania każdy ustala sobie sam. Mniej restrykcyjna od fazy 1, bo dopuszcza już jedzenie owoców. Utrata wagi jest wolniejsza, ale nie ciążą nad nami żadne ograniczenia co do wielkości porcji czy ich kaloryczności.

Faza 3 - z założenia na całe życie, to moment, kiedy schudliśmy, zregenerowaliśmy organizm, a zasady odżywiania weszły nam w krew.

Komentarze