;

Jak podróżować z dzieckiem?

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Podróż - czy to samochodem, pociągiem czy samolotem, jest dla małego dziecka dużym przeżyciem. Zadbaj o to, by bagaż podręczny zawierał wszystkie niezbędne akcesoria, takie jak pieluszki i mokre chusteczki oraz coś, co przynajmniej przez jakiś czas zajmie uwagę malucha (ulubiona książeczka, maskotka itd.).

Dziecko powinno podróżować w wygodnych ciuszkach, ubrane "na cebulkę" - tak, by w razie konieczności szybko je rozebrać lub cieplej ubrać. Należy również zadbać o to, by maly podróżnik nie był głodny lub spragniony. Zawczasu zadbaj więc o odpowiednie przekąski na drogę. W razie głodu powinnaś podać maluchowi owoce, najlepiej takie nie powodujące bałaganu (np. banany) lub kanapki (przygotowane tak, by ich zawartość nie spadała natychmiast na podłogę). Do picia w czasie podróży najlepiej nadaje się woda mineralna lub soczek w małym kartoniku ze słomką.

Długą podróż warto podzielić na kilka etapów. Podróż środkami publicznego transportu (np. pociąg) warto zaplanować w godzinach, w których ruch jest mniejszy.

Komentarze