;

Jak myć włosy dziecka, które tego nie znosi?

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Wiele dzieci nie lubi mycia włosów. Niechęć może wynikać z nieprzyjemnych doświadczeń i wspomnień - gdy woda zalała oczy dziecka lub gdy szczypiący szampon dostał się do oka. Aby wyeliminować ryzyko powtórki, warto skorzystać ze specjalnego ronda kąpielowego, które osłania oczy malucha przed szamponem i wodą. Ronda kąpielowe można bez problemy kupić w sklepach z akcesoriami dla dzieci, a nawet w hipermarketach. Jeśli dziecko nie pozwala sobie założyć ronda na głowę, można pomyśleć o zamienieniu kąpieli w zabawę. Wtedy do ochrony oczu dziecka przed dostaniem się wody lub szamponu można użyć okularów do pływania w basenie.

Niektóre dzieci nie lubią mycia włosów, ponieważ kojarzy im się z bolesnym rozczesywaniem mokrych pasm. Dlatego zawsze należy rozczesać włosy dziecka przed myciem - ten prosty zabieg sprawi, że włosy nie będą tak splątane po kąpieli. Mokre włosy rozczesuj bardzo delikatnie - pasmo pa pasmie (każde osobno przytrzymywane dłonią), w kierunku od końcówek ku skórze głowy.

Pamiętaj też, że w przypadku dzieci, o ile włosy nie są zabrudzone jedzeniem albo błotem czy piaskiem (zależnie od tego, gdzie się bawiło), wystarczy je myć około 2 razy w tygodniu (czasem wystarczy nawet raz na tydzień).

Komentarze