Probiotyk na zdrowie

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Odkrycie antybiotyku przez Alexandra Fleminga zrewolucjonizowało postęp w leczeniu infekcji wywoływanych przez różnorodne drobnoustroje chorobotwórcze. Nikt jednak nie spodziewał się, że w trakcie kuracji antybiotykowej giną również dobre bakterie, co powoduje niepożądane reakcje ze strony układu pokarmowego. Polską odpowiedzią na ten problem jest, stosowany od ponad 50 lat i wciąż cieszący się uznaniem lekarzy i pacjentów, preparat Lakcid. Jego przyjmowanie jest bezpieczne także dla noworodków oraz dla kobiet ciężarnych.

Kiedy Lakcid może Ci pomóc?

Wyjazdy zagraniczne w różne miejsca na świecie powodują zmianę flory bakteryjnej przewodu pokarmowego. Może to spowodować tzw. biegunkę podróżnych.

Zmiana naturalnej flory bakteryjnej organizmu następuje także wtedy, gdy decydujemy się na wyjazd w inny region Polski i spożywamy regionalne produkty, do których na co dzień nie mamy dostępu. Reakcje naszego przewodu pokarmowego nie muszą być skutkiem braku odpowiedniej jakości spożywanego jedzenia lub braku higieny na stanowisku pracy restauratora. Mogą świadczyć wyłącznie o zmianie flory bakteryjnej.

Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku podróżowania, dolegliwości odczuwane w przewodzie pokarmowym pomoże zlikwidować Lakcid.

Probiotyki a małe dzieci

Stosowanie probiotyków uważa się za bezpieczne także wśród najmłodszych pacjentów.

Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia, główną przyczyną zgonów wśród dzieci poniżej 5 roku życia są biegunki. Szacuje się, że w tej grupie wiekowej biegunka występuje  2,5 miliarda razy w roku i jest przyczyną 15% zgonów. Najprostszą metodą zapobiegania jest nawadnianie organizmu oraz podawanie probiotyków. Od niedawna dostępny jest w Polsce Lakcid L, w skład którego wchodzą szczepy bakterii skuteczne szczególnie w leczeniu biegunek rotawirusowych u dzieci.

Pamiętajmy o tym, że podczas choroby giną również bakterie pożyteczne, a ich miejsce natychmiast zajmują bakterie chorobotwórcze. Nie istnieją możliwości całkowitego zapobiegania temu zjawisku, można jednak  znacznie je ograniczyć. Właśnie dlatego polecamy Lakcid. Warto mieć go w swojej apteczce.

 

Lakcid

Tematy: probiotyki

Komentarze