Ubranka z wełny merino – dlaczego są tak modne?

Ocena: 5/5 Głosów: 10
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Każda mama pragnie, by jej dziecko nosiło wygodne i delikatne dla skóry oraz praktyczne i modne ubranka. Wszystkie te atuty posiada wełna z owiec rasy merynos, nazywana także wełną merino. Jakimi jeszcze zaletami się odznacza się to tworzywo i dlaczego warto zainwestować w ubranka dla malucha właśnie z tej najbardziej miękkiej odmiany wełny?

 

 Wełna merynosa na lato i na zimę

Chociaż ubrania z wełny kojarzą się z gryzącymi swetrami, których dzieci nie chcą nosić, jednakże wełna merino to odmiana niezwykle delikatna. Ubranka z niej wykonane są doskonałe na każdą porę roku. Bardzo dobrze izolują od niskich i wysokich temperatur. Jest tak dlatego, że odmiana owiec merynosów, z których powstaje to włókno, żyje na terenach górskich w Nowej Zelandii, gdzie jest narażona na skrajne zimno lub gorąco. Ich runo więc jest doskonale przystosowane do znoszenia takich warunków, podobnie jest w przypadku ubranek z wełny merino. Oprócz izolacji cieplnej, bardzo dobrze wchłaniają wilgoć i ją odprowadzają. Nie ma więc obawy o to, że dziecko w zimie czy w lecie się zgrzeje i będzie musiało znosić nieprzyjemne doznania z tym związane. Maluchom nie grozi ani przegrzanie ani wyziębienie, nawet jeżeli spędzają czas aktywnie.

 

Wełna merino dla zdrowego snu

Wełna merino jest miękka, nie drapie skóry, więc jest bardzo dobrym wyborem dla dzieci, które są szczególnie wyczulone na delikatność materiału. Z tego względu wełna merino jest bardzo dobrym materiałem na pidżamy, które bezpośrednio dotykają ciała dziecka. Co ciekawe, dowiedziono, że korzystanie z piżam z merynosa wpływa na komfortowy, spokojny i głęboki sen dziecka. Dzieje się tak nie tylko ze względu na delikatność materiału, ale także na to, że włókna wełny kurczą się i rozkurczają pod wpływem temperatury. Dziecko jest więc ogrzewane lub chłodzone w zależności od tego, jaka temperatura panuje w sypialni. Dodatkowo wełna merino jest elastyczna, więc nie krępuje ruchów dziecka podczas snu. Wiele mam zauważa również że produkty z merynosa ma działanie kojące dla naskórka zaatakowanego przez atopowe zapalenie skóry. Jak się okazuje, wełna merino może mieć zasadniczy wpływ na leczenie tej dolegliwości, szczególnie jeżeli jest noszona na co dzień, a nie tylko okazjonalnie.

 

Ubranka z wełny merino?

W zasadzie można się zaopatrzyć w całą wyprawkę ze zdrowej, antybakteryjnej i termoregulacyjnej wełny z merynosów. W sprzedaży znajdziemy body, kaftaniki, skarpetki i rajstopki, ale także czapki i swetry czy ocieplacze na nogi. To ubrania uniwersalne, które można używać przez cały rok, więc zainwestowanie w elementy garderoby z wełny merino daje nie tylko pewność, że dziecko będzie się w nich komfortowo czuło niezależnie od temperatury, ale także oznacza oszczędność, ponieważ nie ma potrzeby kupować oddzielnej garderoby na lato i na zimę. Ubranka z wełny merino tworzone przez współczesnych producentów są kolorowe, modne, mają nowoczesne kroje i ciekawe wzornictwo, które podoba się zarówno dzieciom i jak i rodzicom. Dlatego, jak również ze względu na swoje liczne zalety, wełna merino zyskała tylu zwolenników i jest taka modna.

 

 

Dlaczego ubranka z wełny merynosów są praktyczne?

Niezwykle łatwo się je konserwuje i o nie dba. Szczególną właściwością wełny merynosowej jest to, że nie trzeba jej praktycznie prać, ponieważ odświeża się na skutek kontaktu z tlenem. Ponadto dzięki obecności tłuszczów w włókach jest odporna na zabrudzenia. Wystarczy ją tylko regularnie wietrzyć. Specjalne właściwości włókien sprawiają, że nie namnażają się wśród nich bakterie, co szczególnie ważne, ponieważ dzięki temu ubranka nie pochłaniają nieprzyjemnych zapachów.

Dla wielu mam znaczenie będzie też miało to, że wełna jest pozyskiwana w warunkach sprzyjających ekologii. Produkty z merynosa posiadają certyfikaty i atesty jakości i bezpieczeństwa. Zdecydowanie więc są godnym polecenia wyborem jeżeli chodzi o ubrania zapewniające idealną termoregulację o każdej porze roku. To szczególnie ważne w przypadku dzieci, które od niemowlęctwa stale są aktywne i dużo się ruszają, więc są narażone na przegrzanie lub wychłodzenie, zależnie od warunków na zewnątrz.

Komentarze