Darmowe gry na Androida, które warto ściągnąć dla dziecka.

Ocena: 2.88/5 Głosów: 31
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Przedstawiamy 8 aplikacji na Androida, które zachwycą zarówno młodszych przedszkolaków, jak i uczniów. Ciebie zresztą też :)

Jeśli chcesz ściągnąć dobre gry na Androida dla dziecka, zacznij od serii Angry Birds. Fot. z www.rovio.com
Jeśli chcesz ściągnąć dobre gry na Androida dla dziecka, zacznij od serii Angry Birds.

Zanim dasz dziecku telefon do ręki, pamiętaj, by ustalić jak długo może grać. Wybrane przez nas gry na Androida są naprawdę wciągające, więc potem może być trudno oderwać od nich malca. Dobrym pomysłem jest wcześniejsze ustawienie stopera na pół godziny.

1. Angry Birds czyli Wściekłe Ptaki

Niekwestionowany lider wśród gier. Angry Birds pobrano już ponad miliard razy (licząc wszystkie wersje na wszystkie systemy operacyjne). Trudno stwierdzić na czym polega fenomen ten gry. To prawda, że urzeka grafiką i prostotą zasad (polega na strzelaniu ptakami z procy do świń), ale przecież jest wiele gier na androida, o których można to samo powiedzieć. Żadna jednak nie jest darzona taką miłością jak Wściekłe Ptaki. Mali i duzi gracze lubią zarówno grę "podstawową", jak i jej sezonowe odmiany np. bożonarodzeniową czy walentynkową oraz wersje specjalne np. Angry Space (rzecz dzieje się w przestrzeni kosmicznej). Gra raczej nie ma wielkich walorów edukacyjnych, ale możemy cię zapewnić, że twój kilkulatek ją pokocha. Jeśli oglądał "Rio" to z pewnością zachwyci się Angry Birds Rio, w której spotka postacie z tego filmu.

Angry Birds

 

2. Steamy Window czyli Zaparowane Okno

Strzelanie z worków foliowych, zgniatanie folii bąbelkowej i rysowanie palcem po zaparowanej szybie - to aktywności, którymi nasze dzieciaki nigdy nie pogardzą. Bez względu na to, jak bardzo skomplikowanymi i zaawansowanymi technologicznie zabawkami je otaczamy. Aplikacja na Androida Steamy Window to nic innego jak kieszonkowa zaparowana szyba. Ma tę przewagę nad prawdziwą, że wystarczą dwa ruchy, by znów zaparowała. Spodoba się nawet najmłodszym graczom.

 

 Steamy

 Czytaj dalej na następnej stronie: darmowe gry na Androida, które warto ściągnąć dla dziecka.

Tematy: gry dla dzieci, smartfon, Android, gry na telefon

Komentarze