10 filmów, które pokocha twoje dziecko

Ocena: 3.31/5 Głosów: 40
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Oto 10 wyjątkowych filmów dla dzieci, które warto mieć w domowej filmotece. Wybrałyśmy pozycje klasyczne, które bawią kolejne pokolenia i przeboje ostatnich lat. Zapewniamy, że tobie też dostarczą wiele radości.

Oglądaj filmy z dzieckiem. Fot. Shutterstock
Oglądaj filmy z dzieckiem.

Dobre filmy dla dzieci - takie, które uczą, bawią i rozwijają - to prawdziwy skarb. Warto więc poświęcić trochę czasu i uwagi na kompletowanie dziecięcej filmoteki. Uważny dobór filmów zwiększy szansę, że w przyszłości kino nie będzie dla dziecka wyłącznie synonimem dobrej zabawy, ale też okazją do poznawania świata i własnych emocji. Pamiętaj, że warto oglądać filmy z dziećmi. Rodzinne seanse są dobrym pomysłem na wspólne spędzanie czasu i pretekstem do rozmów na ważne, a czasem nawet trudne tematy. Oto złota dziesiątka filmów, które możemy ci z czystym sumieniem polecić. Dobrej zabawy :)

Odlot, wiek: 4+

reż. Pete Docter, Bob Peterson

Ten film to naprawdę kompletny odlot. Fansatyczna opowieść o tym, że nie ma rzeczy niemożliwych, a pasja i marzenia mogą być sensem życia, nawet dla owdowiałego i upartego staruszka. Kiedy 78-letni Friedricksen ma już dosyć swojej monotonnej codzienności, przymocowuje tysiące balonów do swojego domu i odlatuje do Ameryki Południowej, przez przypadek zabierając ze sobą nadgorliwego harcerza. Na miejscu połączy ich niesamowita przygoda, walka ze złem, pokonywanie niebezpieczeństw i oczywiście wielka przyjaźń, która przetrwa nawet po powrocie. Zapewniamy, że po tym filmie twoje dziecko inaczej spojrzy na swoich dziadków.

 

odlot

 

Król Lew, wiek: 4+

reż. Rob Minkoff, Roger Allers

Można się długo spierać, który z filmów Disney'a jest najpiękniejszy, najmądrzejszy, najbardziej wzruszający bo każdy z nas, z pewnością ma swój ulubiony. My wysoko cenimy historię lwa Simby, który zostaje oskarżony o spowodowanie śmierci swego ojca i wygnany z Lwiej Ziemi. Jest to opowieść o sile miłości, stracie, dojrzewaniu i przyjaźni. To obowiązkowa pozycja dla małych wielbicieli wielkiego kina i wielkich emocji.

król lew

 

Toy Story, wiek: 4+

reż. John Lasseter

Film legenda, po którym disneyowskie animacje przeszły do historii, a komputer stał się podstawowym narzędziem tworzenia filmów dla dzieci. Ciepła historia o zabawkach, które ożywają. Muszą zmierzyć się z poważnymi problemami i przeżywają naprawdę niebezpieczne przygody. "Toy Story" to także opowieść o zazdrości o nowego członka w rodzinie zabawek. Może więc być świetnym pretekstem do rozmowy z dzieckiem, które od niedawna ma rodzeństwo. Bohaterowie filmu - kowboj Chudy i astronauta Buzz Astral stali się najbardziej znanymi postaciami anonimowanego świata, więc nic dziwnego, że powstały już 3 części przygód zabawek. Teraz wszystkie w 3D. 

toy story

  Czytaj na następnej stronie: 10 filmów, które pokocha twoje dziecko.

Tematy: czas wolny, Filmy dla dzieci, rozrywka dla dzieci

Komentarze