Pochwal się pracami dziecka

Ocena: 4.7/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Domowe galerie, aplikacje na iPhone’a, zabawki według projektu dziecka czyli 22 pomysły na przechowywanie i eksponowanie dziecięcych prac, nie tylko plastycznych.

Domowa galeria to tylko jeden z wielu pomysłów na eksponowanie dziecięcych prac. Fot. Shutterstock
Domowa galeria to tylko jeden z wielu pomysłów na eksponowanie dziecięcych prac.

Pracami jednego dziecka można bez problemu wytapetować cały Luwr. Niestety większość z nas ma znacznie mniejszą przestrzeń do dyspozycji. Zwykle więc na początku zbieramy każdy najmniejszy obrazek, a potem gdy twórczość potomstwa zaczyna nas zalewać, zgarniamy to, co wpadnie nam w ręce na jedną kupę i, pod nieobecność dzieciaków, wynosimy na makulaturę. A potem nam żal… Jest inne wyjście. A właściwie jest ich 14.

Regularnie rób selekcję prac dzieci

Nie decyduj na bieżąco, które prace zachować. Lepiej składać wszystko, co malec stworzy i tylko raz na jakiś czas robić selekcję. Wybierz prace, które pokazują twórczość dziecka z różnych okresów jego życia. Zwykle podczas generalnych porządków wybieramy ostatnie (bo najładniejsze) obrazki, a później żałujemy, że nie zachowały się "pierwsze kreski".

Chroń dzieła przed zniszczeniem i zapisuj daty

Rysunki i malunki wykonane klasyczną techniką, wkładaj do dużych tekturowych pudeł. Na odwrocie każdej pracy koniecznie zapisz datę i, jeśli masz więcej dzieci, imię małego twórcy. Bardzo duże obrazki trzymaj w specjalnych tubach, w których artyści plastycy noszą swoje prace. Będziesz miała gwarancję, że nic się nie pogniecie. Wyklejanki i wycinanki, które mogą się zniszczyć w pudłach, wkładaj do foliowych koszulek, a te wpinaj do segregatorów.

segregatory

Fot. Shutterstock

 

Znajdź przestrzeń dla prac 3D

Ludziki z plasteliny, kasztanów, masy solnej czy gliny, ustawiaj na jednej, przeznaczonej do tego półce. Jeśli twoje dziecko produkuje bardzo dużo przestrzennych dzieł, pomyśl o małym regale. Jeśli masz więcej dzieci, dobrze, by każde miało swoją półkę. Niektóre prace jak np. te tworzone techniką orgiami możesz np. zawiesić na sznurku

 

origami

 

Fot. Shutterstock

Załóż zeszyt z projektami

Jeśli dziecko tworzy na kartkach projekty skompilowanych maszyn, poproś, by rysowało je w specjalnym zeszycie. Niech mały konstruktor opowie ci jak ma działać jego wynalazek, a ty zapisz wszystko obok graficznego projektu. W przyszłości to będzie świetna pamiątka, a może nawet inspiracja.

Zamów naklejkę ze złotą myślą

Nie zapominaj, że wierszyki i opowiadania to też twórczość. Zapisuj, albo nagrywaj to, co wymyśli twoje dziecko. Możesz też namówić je na wspólne pisanie książki. Ty będziesz notować, a malec będzie tworzyć historię i ilustrację. Dobry pomysłem jest zachęcenie go do wymyślania haiku czyli japońskich wierszy, które mają 3 wiersze. Można też zamówić naklejkę ze złotą myślą dziecka np. "Świat jest ekscytualny".

Czytaj dalej na następnej stronie: Pochwal się pracami dziecka.

Tematy: aplikacje na iPhone, serwisy społecznościowe, pamiątki, prace dziecka, prace plastyczne

Komentarze