Bezpieczeństwo podczas podróży autobusem lub pociągiem

Ocena: 4.49/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Podróżowanie pociągiem lub autobusem nie wymaga od nas aż takiej koncentracji, jak w przypadku jazdy własnym samochodem.

Na dworcach trzeba zachować szczególną ostrożność.
Na dworcach trzeba zachować szczególną ostrożność.

 

Nie przejmujemy się drogą, ani innymi jej użytkownikami. Nie mniej jednak warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa, które musimy zapewnić sobie i swoim dzieciom.

 

  • Pamiętaj, że na dworcach kolejowych i autobusowych panuje zawsze spory tłok i zamieszanie. Łatwo wówczas stracić z oczu dziecko lub paść ofiarą kradzieży. Torebki i podręczne plecaki powinniśmy nosić zawsze z przodu lub pod ramieniem, zamknięciem do siebie

  • Szczególną ostrożność należy zachować podczas wsiadania i wysiadania z pociągu. Dziecko powinniśmy mieś wówczas bardzo blisko przed sobą, by czuwać nad nim i w razie konieczności służyć mu pomocą.

  • Podczas podróży pociągiem nie zostawiajmy naszych dzieci samych, bez opieki.

  • Na czas przejazdu powinniśmy mieć przy sobie tylko niezbędną sumę pieniędzy. Jeśli jest to niemożliwe, swoje zasoby finansowe musimy trzymać w różnych miejscach, tak, by w razie kradzieży zmniejszyć ryzyko strat.

  • Podróżując z dzieckiem starajmy się unikać nocnych przejazdów w pustych wagonach kolejowych. Jeśli podróż nocna jest konieczna, zachowajmy szczególną ostrożność. Sobie i swoim dzieciom oszczędzimy niepotrzebnych stresów.

  • Zachowujmy szczególną ostrożność wobec osób przypadkowo poznanych podczas jazdy i w żadnym przypadku nie wysyłajmy dziecka w ich towarzystwie np. do toalety czy wagonu restauracyjnego.

  • Podróżując autokarem w dalekie zagraniczne trasy warto jest upewnić się, czy kierowca ma zmiennika a stan techniczny pojazdu jest dobry.

  • Dotyczy to także sytuacji, gdy nasze dziecko samodzielnie wyjeżdża autokarem w daleką drogę. Aby upewnić się, że pojazd jest bezpieczny, możemy poprosić o pomoc policjantów z najbliższej jednostki, którzy sprawdzą jego stan techniczny.

 Czytaj też: Pomysły na nudę, czyli w co się bawić w podróży

Tematy: bezpieczeństwo podczas podróży, dworzec kolejowy, dworzec autobusowy

Komentarze