12 aplikacji dla dzieci, których nie może zabraknąć na twoim tablecie z Androidem

Ocena: 3.42/5 Głosów: 9
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Wszystkie darmowe!

Wykorzystaj tablet, by nauczyć dziecko czegoś nowego. Fot. Shutterstock.com
Wykorzystaj tablet, by nauczyć dziecko czegoś nowego.

1. Toddler lock - nawet dla roczniaków

Jeśli masz tablet i dziecko, które potrafi już samo się przemieszczać, to pewnie zdążyli już nawiązać ze sobą jakiś kontakt. Nie masz nic przeciwko temu, żeby go od czasu do czasu podtrzymywać? Ściągnij aplikację Toddler Lock. Cała zabawa polega na przykładaniu palców do ekranu albo rysowywaniu nimi esów-floresów.

Stukasz delikatnie - i pod twymi opuszkami wyrastają serduszka, trójkąty albo kwiatki. Zresztą jak nie zrobisz nic... też się pojawią. Malec może więc tylko przyglądać się jak ekran zapełnia się nowymi kształtami, słuchając dźwięków plumkania.

Toddler lock Toddler lock2

Co istotne - z tą aplikacją możesz zostawić dziecko samo na kilka minut i po zabawie odnaleźć w tablecie wszystko na swoim miejscu. Żadnych skasowanych aplikacji, wykonanych telefonów i wysłanych maili. Wszystko dzięki blokadzie, którą można zdjąć, tylko wykonując konkretną sekwencję ruchów np. przykładając palec do kolejnych czterech rogów ekranu zgodnie z ruchem wskazówek zegara. W inny sposób nie da się wyjść z aplikacji. Maluch raczej na to nie wpadnie. Przynajmniej nie od razu ;)

2. Animal Match-Up, czyli baaardzo proste puzzle

Animal Match-Up

Ta aplikacja też przeznaczona jest dla najmłodszych miłośników tabletów. Także tych, którzy nie rozpoczęli jeszcze nauki w przedszkolu. Celem jest składanie zwierząt z trzech części. Co ważne - wielkie zdolności manualne nie są tu potrzebne. Wystarczy przesuwać palcem w dół, by zobaczyć kolejny ogon, łeb czy tułów. Kiedy dziecku uda się stworzyć np. psa, zebrę albo wieloryba, usłyszy jego nazwę po angielsku.

Miła, prosta i edukacyjna układanka firmowana przez telewizję dla najmłodszych BabyFirst.

Czytaj też: 9 darmowych aplikacji na Androida, które ułatwią życie każdej mamie

3. Where is Harry, czyli pierwsza lekcja geografii

Where is Harry

Kolejna dobra gra stworzona przez BabyFirstTV. Tym razem bohaterem jest króliczek Harry, który lubi zwiedzać świat. Odwiedza tylko słynne miejsca i fotografuje na tle bardzo znanych budowli. Gdzie ostatnio zrobił sobie zdjęcie? To właśnie jest pytanie, na które ma odpowiedzieć dziecko. Jednak żeby zobaczyć całą pamiątkową fotografię, musi ją sobie odkryć, mażąc palcem po ekranie.

Where is Harry 2

Gra stanowi świetny pretekst do rozmowy o dalekich krajach. Szkoda, że za darmo można zobaczyć tylko kilka fotek. Za komplet 30 plansz trzeba zapłacić ok. 6 zł.

Czytaj dalej na następnej stronie: 12 aplikacji dla dzieci, których nie może zabraknąć na twoim tablecie z Androidem

Tematy: gry dla dzieci, aplikacje na Androida, tablet, aplikacje dla dzieci, aplikacje na tablet

Komentarze