Niesamowita Energia Słów

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Nie od dziś wiadomo, że czytanie znakomicie wpływa na rozwój u dziecka bardzo ważnych we współczesnym świecie cech: kreatywności, empatii, zdolności komunikacyjnych.

Codzienna lektura rozbudowuje pamięć malucha, rozszerza zasób słownictwa i pozwala lepiej zrozumieć otaczający świat. Dodatkowo, gdy czytasz dziecku, budujesz między Wami poczucie bliskości i wzajemności.

…a gdyby tak przez lekturę zaszczepić w dziecku miłość do ekologii? Wszak temat to jak najbardziej aktualny i wartościowy, a opowieści o farmach wiatrowych, biomasie czy elektrowniach wodnych naprawdę są w stanie wzbudzić żywe zainteresowanie każdego brzdąca.

ilustracja1.jpg

Dlatego, w ramach akcji Energia Słów, organizowanej przez PGE Polską Grupę Energetyczną, powstały trzy bajki, dzięki którym dzieci mogą zgłębić tajemnice powstawania prądu. Ich autorami są artyści reprezentujący różne dziedziny sztuki: piosenkarka Paulina Przybysz, raper MC Silk i pisarka Sylwia Chutnik. Co ciekawe, wszystkie teksty zostały stworzone ze słów pochodzących z postów dodanych na Facebooku. Dzięki specjalnej aplikacji każdy mógł udostępnić trzem bajkopisarzom własne wpisy i, tym samym, przyczynić się do powstania ekologicznych opowieści. Wyrazy z postów zostały poddane recyklingowi, dzięki czemu stały się źródłem odnawialnej energii słów. Stworzone w ten sposób bajki znajdziesz w Internecie, na stronie www.energiaslow.pl - zarówno w formie animacji online, jak i pliku PDF, do pobrania.

ilustracja2.jpg

Wraz z rozwojem nowych technologii rola odnawialnych źródeł energii będzie coraz większa i możliwe, że w przyszłości zastąpią te tradycyjne. To bardzo ważne, by nasze dzieci rosły z wiedzą o nich. Tylko od nas zależy, czy je poznają, zrozumieją i polubią. Dlatego spędzajmy razem czas przyjemnie i pożytecznie. Mówmy o ekologii bajkowym językiem i tak twórzmy świetlaną przyszłość.

Komentarze