Tylko dla dziewczyn. Wielka księga pomysłów

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Rosemary Davidson, Sarah Vine: "Tylko dla dziewczyn. Wielka księga pomysłów". Przeł. Dorota Dziewońska. Wyd. W.A.B.

Tylko dla dziewczyn. Wielka księga pomysłów to wyjątkowy poradnik dla statecznych kobiet i młodych dam, pełen absolutnie niezbędnych informacji, o które czasami niezręcznie pytać dorosłych (ale i młodszych!). Autorki, różniące się od siebie jak ogień i woda, zgromadziły tu porady, których żadna dziewczyna nie powinna przegapić, oraz setki pomysłów na ciekawe spędzenie czasu.

W książce znajdują się m.in. smakowite przepisy kulinarne: od niewyszukanej jajecznicy po wykwintne babeczki, orzeźwiające koktajle i… zupę z pokrzywy.

 

Autorki podpowiadają, jak założyć w kuchni uprawę avocado, które rośliny przyciągają motyle i pszczoły, co mówi symbolika wiosennych kwiatów. Ponadto jak przyszyć guzik, zrobić własną torebkę, rozpalić ognisko w lesie, a nawet jak napisać sztukę teatralną, czy… jak udrożnić toaletę.

Nie zabrakło całego zbioru pomysłów na psikusy dla naprawdę odważnych panien! I oczywiście - cały arsenał rad, jak dbać o urodę, jak radzić sobie z chłopcami i jak stroić fochy. A wszystko opatrzone stylowymi ilustracjami.

W poradniku znajduje się również mnóstwo ciekawostek historyczno-kulturalnych oraz anegdotek z życia mniej lub bardziej znanych kobiet, jak choćby opowieść o Polce, która tak zainspirowała autora książek o Jamesie Bondzie, że wzorował na niej postać jednej z dziewczyn agenta 007.

Tematy: W.A.B

Komentarze