Magazyn Świat Małej Księżniczki

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Czemu rodzice lubią to pismo? Bo jego bohaterka kogoś im przypomina? Bo tak dużo wokół małych księżniczek.

Magazyn opracowany na podstawie uroczej kreskówki emitowanej na kanale MiniMini. Dla dzieci w wieku 4-7 lat. To pismo unikatowe, bo takie są jego postacie, grafika i treść. Nietuzinkowa bohaterka, tytułowa księżniczka, jest dziewczynką z charakterem. Wie, czego chce, i wie, czego nie chce. Ma wiele cech naszych dzieci i stwarza wiele problemów, jak wszystkie zwyczajne "nieksiążęce" dzieci. Ten magazyn przedstawia sytuacje z życia wzięte - kiedy dziecko nie chce się kąpać, kiedy nie chce wyjść z wanny, nie chce jeść obiadu albo domaga się drugiej kolacji, leżąc już w łóżku. Dzięki fabule pisma łatwiej uporać się z niektórymi drobnymi kłopotami, bo rozwiązania są pod ręką. Widzi je też nasz mały czytelnik. Może się utożsamiać z małą księżniczką, pobawić główką cebuli z tatą królem, mamą królową, wujkiem panem szambelanem.

O ile wiele dziewczęcych bohaterek stworzonych jest ze słodkiego budulca, o tyle mała księżniczka przyprawiona jest wszystkimi smakami. Dlatego to pismo jest takie ciekawe i tak lubiane.

Magazyn propaguje wzorce postępowania, zachęca do twórczych poszukiwań, uczy ocen, odróżniania dobra od zła, a przy tym bawi i śmieszy. Na stronach pisma: opowiadanie, zabawy z ołówkiem i nożyczkami, łamigłówki do rozwiązania, ćwiczenia na spostrzegawczość, dobieranie, układanie w zbiory, nazywanie i liczenie. Dużo zabawy, sporo wyzwań dla dziecka.

W bieżącym numerze mała księżniczka chce iść na bal, coś z tego z pewnością wyniknie.

Z każdym wydaniem upominek. W tym miesiącu dworski niezbędnik - rękawiczki na bal.

Chcę się bawić! Chcę  wiedzieć!

Komentarze