Wygląd ma znaczenie, czyli sekrety atrakcyjnego drugiego śniadania.

Ocena: 4.95/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Wszystko czego potrzebujesz, by przygotować dziecku apetyczne drugie śniadanie. Przedstawiamy sprawdzone sposoby i przydatne narzędzia.

www.shutterstock.com

Mamy, które rano wręczają swoim dzieciom pudełko ze zdrowym śniadaniem, stają do nierównej walki. Celem jest, by dziecko zjadło przygotowane przekąski w szkole. Przeszkodą są sklepiki szkolne, zbyt mało czasu na posiłek, rówieśnicy jedzący słodycze i wszelkie atrakcyjne rzeczy, które dzieją się podczas przerwy. Żeby wygrać tę walkę trzeba przygotować naprawdę apetyczne śniadanie. Podpowiadamy jak to zrobić:


1. Zadbaj o różnorodność.

Najlepiej by śniadanie składało się z 7 różnych produktów w 6 różnych kolorach. Tak przynajmniej wynika z badań przeprowadzonych przez Cornell University. Okazuje się, że dzieci są bardziej wymagające niż dorośli, bo nam wystarczą trzy produkty w trzech kolorach.

Wbrew pozorom wcale nie tak trudno przygotować dziecku tak różnorodne śniadanie.  Oto przykład:

-  kanapka z ciemnego pieczywa, z której wystaje zielona sałata;

- zielone oliwki;

- czarne oliwki (liczą się jako osobny produkt);

- pomidorki koktajlowe;

- niesolone orzeszki ziemne;

- kawałki żółtej papryki.

Pamiętaj, że wystarczy mały kawałek jedzenia w innym kolorze, by zwiększyć atrakcyjność śniadania.

Rób więc cieńsze i uboższe w składniki kanapki, a to co pierwotnie miałaś włożyć do środka, połóż obok. Dzięki temu dziecko od razu zobaczy bogactwo kształtów i kolorów.

 

2. Rozdziel produkty.

Ta zasada bezpośrednio wiąże się z poprzednią. Jeśli dzieci mają od razu widzieć co mają do wyboru, to muszą mieć wszystko dobrze porozkładane. Chociaż bałagan w jedzeniu każdemu może odebrać apetyt, to jednak dzieci razi on bardziej niż dorosłych. To właśnie one często lubią zjadać poszczególne części dania po kolei np. najpierw kotlet, potem fasolka, a na końcu kasza. Dlatego granice pomiędzy produktami muszą być lepiej wyznaczone. Pomogą ci w tym:

- wielokomorowe pudełka śniadaniowe;

- specjalne przegródki do jedzenia;

zestaw do ozdabiania

(Foto: www.twojlunchbox.pl)

- Silikonowe foremki do muffinów albo małe plastikowe miseczki na drobne smakołyki np. rodzynki lub orzeszki;

- Małe pojemniki do żywności, które można umieścić w głównym pudełku. Mogą być przezroczyste. Jeśli chcesz je zamknąć, włóż do nich coś w intensywnym kolorze. Można też kupić gotowe zestawy toreb śniadaniowych i dopasowanych do nich pojemników.

Czytaj dalej na następnej stronie: sekrety atrakcyjnego drugiego śniadania.

Tematy: zdrowe odżywianie, dieta ucznia, Po pierwsze drugie śniadanie

Komentarze