Zośka Wspaniała podbija świat i serca dziewczynek

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Dziewięcioletnia Zośka to dziewczynka pełna energii, pomysłów i odwagi. Po przyjęciu przez siebie przydomku "Wspaniała" rozpoczyna przygodę swojego życia.

"Zośka Wspaniała" zadebiutowała na rynku polskim 18 lutego 2013 r. To pierwsza część książkowej serii dla dziewczynek, którą napisała znana nowojorska autorka książek dla dzieci, Lara Bergen.

 

Wymyślona przez Larę Bergen postać jest urocza w swojej pyszałkowatości i pragnieniu bycia wyjątkową. "Zośka Wspaniała" to opowieść pełna ciepła i humoru, a sama bohaterka odwagą i przebojowością wkracza do świata literackich bohaterów, mając szansę stać się ulubienicą dziewczynek.

 

Zosia uważa, że jej życie jest nudne. Przeciętne. Takie sobie. Nie jest najstarsza ani najmłodsza, najwyższa ani najniższa. Nie jest nawet jedyną Zosią w swojej trzeciej klasie. Mimo to wie, że jest wyjątkowa. I chcąc to wszystkim pokazać, dodaje sobie drugie imię: Wspaniała.

Używanie tego imienia nie będzie jednak łatwe, zwłaszcza że superdenerwujący kolega ze szkoły ma coś do powiedzenia na ten temat. Czy Zosia dowiedzie swojej wspaniałości i udowodni wszystkim, że się mylą?

 

Serię o przygodach Zośki wprowadziło na polski rynek wydawnictwo Hachette Polska.

 okladka

Tematy: książki, książki dla dzieci, Zośka Wspaniała, książki dla dziewczynki, Lara Bergen, Hachette

Komentarze