Mamazone.pl patronuje akcji "Uśmiechnięta Polka"

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Jak dbać o zęby w okresie ciąży? Jakie zabiegi można w tym czasie wykonywać? Jak dbać o dziąsła małego dziecka? W Katowicach rusza akcja edukacyjna „Uśmiechnięta Polka”, której celem jest wzrost świadomości higieny jamy ustnej wśród kobiet w ciąży i planujących dziecko.

"Uśmiechnięta Polka" to projekt profilaktyczno-edukacyjny stworzony przez lekarzy Dentim Clinic w Katowicach skierowany do kobiet planujących dziecko, kobiet w ciąży i mam. miesiąca od urodzenia dziecka). W ramach kampanii panie będą mogły wziąć udział w bezpłatnych konsultacjach i przeglądach stomatologicznych, spotkaniach edukacyjnych prowadzonych przez lekarzy i higienistki, wykonać bezpłatne zdjęcie RTG i zdjęcie panoramiczne zębów. Dodatkowo kobiety będą miały okazję zasięgnąć porad kosmetologów i specjalistów medycyny estetycznej w zakresie pielęgnacji ciała w trakcie ciąży i po narodzeniu malucha.


- Głównym celem projektu jest obalenie stereotypów dotyczących leczenia stomatologicznego w czasie ciąży. Kobiety w tym szczególnym okresie wciąż mają bowiem obawy przed wizytą u dentysty. Krąży pogląd, że w czasie ciąży nie leczymy zębów. Tymczasem ciąża to okres, kiedy bardziej niż kiedykolwiek powinniśmy o nie dbać. Zły stan jamy ustnej może przecież niekorzystnie odbić się na dziecku - ostrzega lek. stom. Wojciech Fąferko  z Centrum Implantologii i Ortodoncji Dentim clinic w Katowicach, które organizuje akcję.


I dodaje: - W ciąży, pod wpływem zmian hormonalnych rozpulchnieniu ulegają dziąsła, stając się tym samym bardziej podatnymi na urazy, a także odsłaniają się szyjki zębowe, przez co wyjątkowo łatwo o powstanie stanów zapalnych i rozwój próchnicy. Na stan jamy ustnej nie wpływają dobrze również częste w czasie ciąży wymioty, czy podjadanie nocą. Pamiętajmy także, że bakterie wywołujące stany zapalne mogą się nawet przedostać przez łożysko do płodu. Stan zębów młodej mamy jest więc nie tylko problemem estetycznym.Kampania "Uśmiechnięta Polka" odbywa się pod patronatem Mamazone.pl i będzie trwała przez cały 2013 rok.


Udział w konsultacjach i spotkaniach poradnikowych jest bezpłatny. Wizytę jednak trzeba wcześniej potwierdzić. Więcej informacji na stronie gabinetu.

 

2

Tematy: higiena jamy ustnej, Dentim Clinic

Komentarze