Interaktywne bajki dla dzieci dostępne poprzez jedno kliknięcie

Ocena: 3.45/5 Głosów: 2
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Interaktywna bajka oferuje o wiele więcej niż książka papierowa. Dziecko może połaskotać bohatera, podrzucić piłkę i jednym dotknięciem przebić mydlaną bańkę. Ograniczeniem jest wyłącznie wyobraźnia, która u dzieci – jak wiadomo – nie ma granic.

Interaktywna bajka oferuje o wiele więcej niż książka papierowa. Dziecko może połaskotać bohatera, podrzucić piłkę i jednym dotknięciem przebić mydlaną
bańkę. Ograniczeniem jest wyłącznie wyobraźnia, która u dzieci - jak wiadomo - nie ma granic.


ReadKid to system składający się z Aplikacji ReadKid, czyli księgarni dla dzieci w wieku od 1 do 9 lat, oraz ReadKid Kreatora - programu umożliwiającego tworzenie interaktywnych bajek. Aktualnie system jest dostępny wyłącznie na iPada, w ciągu najbliższych kilku miesięcy będzie go można pobrać na tablety z systemem Android.


Aplikacja ReadKid jest bezpłatna, oferuje blisko 30 książek opracowanych i wydanych przez polskie wydawnictwa publikujące książki dla dzieci. Projekt graficzny zawiera intuicyjne menu, kolorowe półki biblioteczki oraz guziczki z efektem dźwiękowym. W najbliższym czasie Woblink planuje wprowadzić do niej animowane zabawki.


Obiekty graficzne w reakcji na dotyk mogą się pojawiać, znikać i przesuwać, dziecko może samodzielnie włączyć dźwięk, zdecydować o ruchu bohatera bajki, a tym samym włączyć się w czytaną opowieść. Bajki w aplikacji ReadKid mogą zawierać pliki dźwiękowe i video, a także zdjęcia dziecka. Rodzic ma również możliwość nagrania swojego głosu w trakcie wspólnego czytania książki.

readkid_info

Tematy: aplikacje, bajki interaktywne, aplikacje na iPada

Komentarze