Zrezygnuj z etatu. Dla dziecka

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Nowy trend wśród młodych pracowników. Mamy i ojcowie tak planują karierę zawodową, by utrzymać większy emocjonalny kontakt z dzieckiem. Niektóre firmy im to ułatwiają.

Niektóre firmy ułatwiają rodzicom spędzanie większej ilości czasu z dziećmi.
Niektóre firmy ułatwiają rodzicom spędzanie większej ilości czasu z dziećmi.

Nowe pokolenie rodziców nie skupia się już wyłącznie na karierze. Widać to m.in. w przedszkolach. Jeszcze 2-3 lata temu większość dzieci spędzała w nich po 10-12 godzin dziennie. Dziś maluchy sporadycznie zostają do godziny 18. Większość odbierana jest między 16 a 17 - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

W tej sytuacji coraz więcej przedsiębiorstw wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rodziców, oferując np. pracę na pół etatu, elastyczny wybór godzin pracy, branie dni wolnych bez konieczności wykorzystywania urlopu, a nawet dodatkowy miesiąc płatnego urlopu macierzyńskiego czy wyprawkę dla dziecka.

Rodzice zaczęli zauważać, że inwestycja w dzieci to przede wszystkim edukacja emocjonalna - przyznaje w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" doktor Aleksandra Piotrowska, prodziekan Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Warszawie. Z prowadzonych przez nią badań wynika, że zadbane pod względem emocjonalnym dzieci lepiej radzą sobie w życiu jako dorośli.

Tematy: urlop macierzyński, praca i macierzyństwo, wyprawka dla dziecka

Komentarze