Znamy seksualne wzorce dzieci

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Czasem są to celebryci, nierzadko rówieśnicy, ale jak się okazuje, dorastająca młodzież dowiaduje się najwięcej o rolach seksualnych w związku, podpatrując zachowania rodziców. Tak wynika z badań kanadyjskich naukowców.

Dzieci największą wiedzę o rolach seksualnych czerpią od rodziców.
Dzieci największą wiedzę o rolach seksualnych czerpią od rodziców.

Rodzice służą za wzór aż dla 45 proc. nastolatków w wieku od 14 do 17 lat. Na drugim miejscu są przyjaciele i bliscy znajomi. Wskazało na nich 32 proc. młodych biorących udział w badaniu zorganizowanym przez Uniwersytet w Montrealu. Co najbardziej zaskakujące, młodzieżowi idole i osoby znane z okładek kolorowych magazynów są wzorcem dla zaledwie 15 proc. ankietowanych.

Co ciekawe, prawie 80 proc. matek biorących udział w tym badaniu nie kryło zaskoczenia wynikami analiz. Były bowiem przekonane, że pierwszym i najważniejszym źródłem informacji o rolach seksualnych są dla ich dzieci rówieśnicy. "Rodzice wydają się nie doceniać swojego wpływu na dzieci w tej kwestii" - takie słowa Jeana-Yves Frappiera, kanadyjskiego naukowca z zespołu badawczego, cytuje serwis naukowcy EurekAlert. A powinni, bo wynik jest wiarygodny. Do analiz zaproszono 1139 matek i 1171 przedstawicieli młodego pokolenia.

Tematy: rodzice, dojrzewanie, wzorce seksualne

Komentarze