Ze sprzedaży wycofano krople dla dzieci!

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Uwaga na krople doustne dla dzieci Vigantol – Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał je z aptek w całym kraju! Powodem takiej decyzji jest zanieczyszczenie chemiczne preparatu – donosi serwis tvn24.pl

Na terenie Niemiec odnotowano 8 egzemplarzy zanieczyszczonego preparatu Vigantol
Na terenie Niemiec odnotowano 8 egzemplarzy zanieczyszczonego preparatu Vigantol

Zanieczyszczone egzemplarze pojawiły się na terenie Niemiec - odnotowano 8 takich przypadków, zaś o wycofanie serii z aptek wystąpił producent kropli, niemiecka firma Merck KGaA. Jak informuje serwis tvn24.pl, Główny Inspektor Farmaceutyczny jako powód wycofania leku ze sprzedaży podał zanieczyszczenie chemiczne, pochodzące z gumowej części aplikatura pipety.

W rozmowie z tvn24.pl Zbigniew Bentkowski, doradca medyczny i kierownik Merck Polska do kontaktów zewnętrznych, zapewnił, że zanieczyszczone krople na razie pojawiły się tylko na terenie Niemiec, zaś w Polsce jak dotąd nie odnotowano podobnych przypadków. Według Bentkowskiego, zanieczyszczenie kropli nie zagraża zdrowiu najmłodszych.

Główny Inspektor Farmaceutyczny zadecydował jednak o wycofaniu ze sprzedaży 17 partii preparatu Vigantol o dacie ważności upływającej między lutym a październikiem 2014 roku.

 

Czy wiesz, jak bezpiecznie stosować leki? Sprawdź bazę interakcji leków serwisu mamazone.pl!

Tematy: krople dla dzieci, bezpieczny lek, Vigantol, baza interakcji leków

Komentarze