„ZDROWY START” – Akcja promująca zmianę nawyków żywieniowych polskich rodzin

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Od 9 września trwa akcja społeczna „Zdrowy start”, która ma zachęcić Polaków do zmiany nawyków żywieniowych. Inicjatorami działań są serwis eDziecko.pl oraz eksperci programu edukacyjnego Nestlé Zdrowy Start w Przyszłość, którzy przez najbliższe pół roku będą motywować zwłaszcza rodziców do przekazywania swoim dzieciom informacji na temat zdrowego jedzenia.

- W naszym kraju brakuje edukacji dotyczącej zdrowego żywienia i to widać - m.in. na forum eDziecko, podczas naszych rozmów z rodzicami i na ulicach, gdzie spotykamy coraz więcej otyłych dzieci i całych rodzin. Statystyki niestety to potwierdzają: nasze dzieci tyją najszybciej w Europie, a jednocześnie brakuje im m.in. witaminy D czy wapnia. Dlatego wraz z ekspertami z Nestle zdecydowaliśmy się uczynić z tego tematu akcję społeczną i pokazać, że nie można go dłużej bagatelizować. To, co jemy, wpływa na całe nasze życie, nie tylko na wagę czy figurę, ale też na to, jaki mamy nastrój czy koncentrację- mówi Agnieszka Wirtwein-Przerwa, redaktor naczelna serwisu eDziecko.pl.

Akcję "Zdrowy start" rozpocznie wskazanie "grzechów żywieniowych" polskich rodzin - pomysłodawcy akcji zaproszą rodziny do podzielenia się informacjami o swoich nawykach żywieniowych. Ze zgłoszeń nadesłanych online poprzez formularz konkursowy, który można znaleźć na stronie: edziecko.pl/zdrowystart, wybranych zostanie sześć - specjalnie dla tych rodzin grono ekspertów, złożone m.in. z: dietetyków, pediatrów, kucharza oraz psychologa, stworzy dietę, która zastąpi złe nawyki żywieniowe. Przez 7 tygodni doradcy i internauci obserwować będą zmiany, jakim poddadzą się rodziny, a ich członkowie na bieżąco będą relacjonować swoje postępy na stronach eDziecko.pl. Na koniec wybrane zostaną trzy zwycięskie rodziny, które konsekwentnie wcieliły w życie nowe zasady żywieniowe oraz dostosowały się do zaleceń i rad ekspertów.

- Za najważniejszy okres w rozwoju człowieka uważa się okres ciąży i 3 pierwsze lata życia dziecka, a narodziny dziecka to szansa dla całej rodziny na zmianę przyzwyczajeń żywieniowych na lepsze. Odpowiednie żywienie w tym kluczowym okresie może znacząco ograniczyć ryzyko rozwoju chorób cywilizacyjnych, takich jak nadwaga, otyłość czy cukrzyca - mówi Anna Rzeszotek, Ekspert Nestlé ds. żywienia niemowląt i małych dzieci.

Akcji towarzyszyć będzie cykl edukacyjny w serwisie eDziecko.pl - "Ile jedzenia w jedzeniu", uświadamiający, jak wybierać żywność dobrej jakości. Na łamach magazynu "Dziecko" raz w miesiącu można będzie również przeczytać artykuły dotyczące żywienia, będące częścią programu "Zdrowy start". W przyszłorocznym marcowym wydaniu miesięcznika, jako podsumowanie akcji, ukaże się reportaż z udziałem 3 rodzin - zwycięzców programu "Zdrowy Start"

 

Inicjatorami akcji są: serwis eDziecko.pl oraz eksperci programu edukacyjnego Nestlé Zdrowy Start w Przyszłość, który wspiera rodziców w żywieniu niemowląt i małych dzieci.

Partnerami merytorycznymi programu "Zdrowy start" są uznane instytucje: Centrum Zdrowia Dziecka, Instytut Matki i Dziecka oraz Instytut Żywienia i Żywności.

         

 

zdrowy_start               

 

   

Tematy: śniadanie, Nestle, Zdrowy Start

Komentarze