Zdaniem lekarzy karmienie piersią jest wciąż niedoceniane

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Lekarze biją na alarm! Apelują: kobiety, karmcie swoje dzieci piersią, przynajmniej przez sześć pierwszych miesięcy od chwili ich urodzenia!

Wielu lekarzy głośno podkreśla, że mleko matki zawiera przeciwciała, które pomagają dziecku zwalczać infekcje.
Wielu lekarzy głośno podkreśla, że mleko matki zawiera przeciwciała, które pomagają dziecku zwalczać infekcje.

"Ja mam za ładny biust, aby karmić dziecko piersią" usłyszałam kiedyś w przychodni lekarskiej. Wysokiej, szczupłej szatynce, która z wielką atencją odnosiła się do swoich piersi, przytaknęła zaraz drobna blondynka, która uskarżała się na swoją pociechę, pijącą mleko zbyt łapczywie. Karmić, czy nie karmić?

Jak dowodzą najnowsze badania, każdego roku w Polsce, umierałoby prawie o 600 dzieci mniej, gdyby 90% kobiet karmiło swoje noworodki piersią. Korzyści zdrowotne wynikające dla dziecka z tego typu karmienia są nadal niedoceniane. A przecież picie mleka matki może uchronić malucha przed takimi problemami zdrowotnymi jak: astma, cukrzyca, zespół nagłego zgonu niemowląt, a nawet białaczka.

Wielu lekarzy głośno podkreśla, że mleko matki zawiera przeciwciała, które pomagają dziecku zwalczać infekcje i wpływają na poziom insuliny we krwi, dzięki czemu noworodki karmione piersią są w mniejszym stopniu narażone na późniejszą otyłość i cukrzycę.

Tematy: mleko, cukrzyca, karmienie piersią

Komentarze