Zasiłki dla wszystkich dzieci?

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak chciałaby, żeby świadczenia rodzinne trafiały do wszystkich rodzin, niezależnie od ich dochodów.

Teraz, aby dostać zasiłek, trzeba spełnić określone warunki finansowe - dochód na jednego członka rodziny nie może przekraczać 504 zł, a w rodzinach z osobą niepełnosprawną - 583 zł. Minister Fedak zapowiedziała, że będzie dążyć do podwyższenia tego progu albo nawet całkowitego jego zniesienia.

Minister zwraca uwagę na biedę, z jaką borykają się polskie rodziny, a we wsparciu finansowym widzi sposób na podniesienie przyrostu naturalnego. Zdaniem minister Fedak to właśnie ubóstwo i niepewna sytuacja materialna przyczyniają się do odkładania przez Polaków decyzji o powiększeniu rodziny. "Chcemy stworzyć taki system, który objąłby jak najwięcej, a właściwie wszystkie rodziny wychowujące dzieci" - mówi.

Obecnie zasiłek na dziecko do 5. roku życia wynosi 68 zł, rodziny z dzieckiem między 5. a 18. rokiem życia dostają 91 zł, a z dziećmi od 18 do 24 lat - 98 zł.

Komentarze